Pondělí, 15 dubna, 2024

Twitter si nechá pod Muskem platit za ověřené účty

Mohlo by vás zajímat

V rámci prémiové služby, kterou představí nový majitel Twitteru Elon Musk, hodlá sociální síť začít účtovat uživatelům téměř 20 dolarů (téměř 500 korun) měsíčně za udržování modrého označení s fajfkou, které značí ověřený účet.

- Reklama -

Elon Musk, nejbohatší muž světa, ihned po převzetí Twitteru spustil velké změny. Už propustil výkonného ředitele Twitteru Paraga Agrawala, finančního ředitele Neda Segala a šéfa pro právní záležitosti a politiku Vijayu Gaddeho, uvedla agentura Reuters. Nyní podle theverge.com plánuje další novinku – účtování 20 dolarů měsíčně nebo 240 dolarů ročně za modré zatržítko vedle účtu.

Uživatelé, kteří byli validováni platformou a mají modré zaškrtnutí označující je jako spolehlivé zdroje, by měli po zveřejnění plánu dostat 90 dní na to, aby se připojili k Blue, jinak riskují ztrátu zaškrtnutí.

Ověřování uživatelů, co se vyplatí

V neděli bylo zaměstnancům Twitteru oznámeno, že nezavedení této funkce do 7. listopadu bude mít za následek její ukončení. Miliardář tak pokračuje v plánu, který oznámil ještě před převzetím populární sociální sítě. Už několik měsíců před převzetím dal totiž Musk jasně najevo, že plánuje změnit způsob, jakým Twitter ověřuje účty a spravuje boty. To se teď jen potvrdilo. „Musk se chystá na svou kampaň: „Celý proces ověřování se právě teď přepracovává,“ oznámil miliardář na své sociální síti.

Na Twitteru je zrhuba 400 tisíc ověřených účtů

Upozornil také na pondělní ranní anketu na Twitteru, v níž si lidé měli vybrat jednu ze čtyř možností: 5, 10, 15 dolarů nebo „bych neplatil“ výměnou za modré zaškrtnutí každý měsíc. V týmu, který Musk sestavil, aby mu pomohl s řízením společnosti po odkoupení za 44 miliard dolarů, je i technologický investor Jason Calacanis, Muskův blízký přítel.

Na Twitteru je dohromady přibližně 400 000 ověřených uživatelů. Jejich zpoplatnění by mohlo pomoci platformě zůstat solventní ve světle tvrzení, že jen 10 % uživatelů měsíčně jsou „silní tweeteři“ a že boti tvoří 5 % všech uživatelů.

Zdroj:

Guardian, nypost.com, reuters.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -