Úterý, 23 července, 2024

Twitter si nechá pod Muskem platit za ověřené účty

Mohlo by vás zajímat

V rámci prémiové služby, kterou představí nový majitel Twitteru Elon Musk, hodlá sociální síť začít účtovat uživatelům téměř 20 dolarů (téměř 500 korun) měsíčně za udržování modrého označení s fajfkou, které značí ověřený účet.

- Reklama -

Elon Musk, nejbohatší muž světa, ihned po převzetí Twitteru spustil velké změny. Už propustil výkonného ředitele Twitteru Paraga Agrawala, finančního ředitele Neda Segala a šéfa pro právní záležitosti a politiku Vijayu Gaddeho, uvedla agentura Reuters. Nyní podle theverge.com plánuje další novinku – účtování 20 dolarů měsíčně nebo 240 dolarů ročně za modré zatržítko vedle účtu.

Uživatelé, kteří byli validováni platformou a mají modré zaškrtnutí označující je jako spolehlivé zdroje, by měli po zveřejnění plánu dostat 90 dní na to, aby se připojili k Blue, jinak riskují ztrátu zaškrtnutí.

Ověřování uživatelů, co se vyplatí

V neděli bylo zaměstnancům Twitteru oznámeno, že nezavedení této funkce do 7. listopadu bude mít za následek její ukončení. Miliardář tak pokračuje v plánu, který oznámil ještě před převzetím populární sociální sítě. Už několik měsíců před převzetím dal totiž Musk jasně najevo, že plánuje změnit způsob, jakým Twitter ověřuje účty a spravuje boty. To se teď jen potvrdilo. „Musk se chystá na svou kampaň: „Celý proces ověřování se právě teď přepracovává,“ oznámil miliardář na své sociální síti.

Na Twitteru je zrhuba 400 tisíc ověřených účtů

Upozornil také na pondělní ranní anketu na Twitteru, v níž si lidé měli vybrat jednu ze čtyř možností: 5, 10, 15 dolarů nebo „bych neplatil“ výměnou za modré zaškrtnutí každý měsíc. V týmu, který Musk sestavil, aby mu pomohl s řízením společnosti po odkoupení za 44 miliard dolarů, je i technologický investor Jason Calacanis, Muskův blízký přítel.

Na Twitteru je dohromady přibližně 400 000 ověřených uživatelů. Jejich zpoplatnění by mohlo pomoci platformě zůstat solventní ve světle tvrzení, že jen 10 % uživatelů měsíčně jsou „silní tweeteři“ a že boti tvoří 5 % všech uživatelů.

Zdroj:

Guardian, nypost.com, reuters.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -