Sobota, 25 května, 2024

Neuralink chystá do šesti měsíců testy na lidech

Mohlo by vás zajímat

Elon Musk očekává, že Neuralink zahájí klinické testy na lidech do šesti měsíců. Jeho firma zabývající se výrobou mozkových čipů chce nakonec díky svému výrobku pomoct ochrnutým pacientům, aby se znovu hýbali a mluvili.

- Reklama -

Elon Musk, zakladatel společnosti Neuralink Corp. během středečního živě vysílaného přenosu o technologii mozkového implantátu této společnosti uvedl, že společnost by měla být připravena testovat svou technologii na lidech do šesti měsíců. Během akce zároveň promítl video, které podle Muska ukazuje opici, jež pomocí mozkového implantátu pohybuje kurzorem a píše na počítači.

Zatímco společnost Neuralink usiluje o povolení amerických regulačních orgánů k zahájení klinických zkoušek na lidech, začala už před časem provádět testy na zvířatech.

Před testováním na lidech je na místě opatrnost

„Než dáme zařízení do člověka, chceme být nesmírně opatrní a jistí, že bude dobře fungovat, ale myslím, že jsme FDA předložili většinu našich dokumentů a myslíme si, že pravděpodobně zhruba do šesti měsíců bychom měli mít první Neuralink u člověka,“ řekl Musk během dlouho očekávané veřejné aktualizace zařízení.

Prozradil, že první dvě plánovaná využití technologie firmy umožní ochrnutým lidem bez potíží používat digitální zařízení a pomohou i lidem, kteří ztratili zrak, aby opět viděli. „I když někdo nikdy neměl zrak, jako by se narodil slepý, věříme, že mu ho dokážeme vrátit,“ řekl Musk.

Součástí prezentace bylo video, které ukazovalo, jak se implantát společnosti Neuralink používá k vytvoření zrakového vjemu – záblesku světla – v mozku opice, i když v prezentaci nedošlo na žádný důkaz o obnovení zraku.

Megalomanské plány nabírají značné zpoždění

Musk je známý svými ambiciózními plány na záchranu lidstva a kolonizaci Marsu. Stejně vznešené cíle má i společnost Neuralink, kterou založil v roce 2016. Hodlá vytvořit čip, který umožní mozku ovládat složitá elektrická zařízení, případně obnovit motorické funkce ochrnutých osob a léčit poruchy mozku včetně Parkinsonovy choroby, demence a Alzheimerovy choroby. Hovoří také o spojení umělé inteligence s mozkem.

Společnost Neuralink však má v ohlášených plánech značné zpoždění. Musk v roce 2019 uvedl, že doufá, že povolení regulačních orgánů získá do konce roku 2020. Později, v roce 2021, uvedl, že v tomto roce hodlá zahájit testy na lidech. Teď je v plánu příští rok. Tak uvidíme, jestli se to napotřetí povede.

Zdroj:

CNN, cnbc.com, indiatoday.in

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -