Úterý, 23 července, 2024

Pití piva ve sprše je chlapská „návštěva salonu“. Jak na to, aby zážitek stál za to

Mohlo by vás zajímat

Debaty o tom, zda jsou piva do sprchy pouhou záminkou k pití ve sprše, nebo zda mají legitimní zdravotní přínos, se v zámoří táhnou dlouhá kéta. Ale buďme upřímní, kdo potřebuje výmluvu, aby si mohl vychutnat božskou kombinaci studeného piva a horké sprchy? Je to jako horká voda a káva, Bonnie a Clyde nebo Batman a Robin – souhra stvořená osudem.

- Reklama -

Původ piva ve sprše lze vystopovat až ke švédskému pivovaru Pang Pang, který byl tímto konceptem tak nadšený, že vytvořil šestnáctistupňové pivo určené speciálně k popíjení ve sprše. Časy se však změnily a dnes lze za „sprchové pivo“ považovat jakékoli pivo, pokud se pije v mokrém útočišti sprchy.

Pití piva ve sprše produkuje dopamin

Čím to ale je, že je pití ve sprše tak zatraceně příjemné? Za prvé, horká voda pomáhá smýt pot a špínu z celého dne, takže se cítíte svěží a omlazení. A když vám přitom studené pivo stéká do krku, je to jako symfonie pocitů v ústech. Ale je v tom víc než jen potěšení, je známo, že pivo ve sprše zvyšuje produktivitu a kreativitu díky uvolňování chemické látky dopaminu, která zlepšuje náladu. Nemluvě o tom, že relaxační vlastnosti sprchy mohou pomoci snížit stres a napětí v mysli.

Takže až budete příště ve sprše a budete přemýšlet o tom, že sáhnete po lahvi se šamponem, proč si místo toho nedat jedno vychlazené? Evidentně to stojí za to. Tedy samozřejmě, pokud se dodrží několik důležitých pravidel.

Zlatá pravida pro pití piva ve sprše

Pokud jde o pití piva ve sprše, existuje několik klíčových kroků, která je třeba dodržovat, aby byl zážitek co nejlepší:

1. Vyhněte se sklenici, do sprchy se nejlépe hodí pivo v plechovce.

2. Pivo si vybírejte s úmyslem dopít ho dříve, než skončíte se sprchou.

3. Sáhněte po osvěžujícím pivu, například session IPA nebo místním ležáku.

4. Umístěte pivo strategicky tak, abyste se vyhnuli postříkání.

5. Pro větší bezpečnost používejte sudy, které pivo drží.

Zdroj:

fatherly.com, justbeerapp.com, hopculture.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -