Sobota, 25 května, 2024

James Buchanan, prezident Spojených států, který si objednával 37 litrů whisky týdně

Mohlo by vás zajímat

Do historie se Jamese Buchanan zapsal jako jeden z nejhorších prezidentů, které kdy Amerika měla. Jenže když přišlo na zábavu a pití alkoholu, stával se z tohohle muže nedostižný král.

- Reklama -

James Buchanan byl muž svojí doby. Miloval víno z Madeiry, sherry a žitnou whisky. Měl velmi světlou pleť a velké modré oči. Mohutné čelo mu prý elegantně ustupovalo do hedvábně šedých vlasů, které nosil stylově vyčesané dozadu.

Charakteristická pro něj byla také na stranu natočená hlava – nešlo přitom o žádnou zdravotní poruchu, spíše to vycházelo z jeho zvláštní oční poruchy. Na jedno oko viděl dobře na dálku, na druhé zase na blízko, levou oční bulvu měl k tomu posazenou výše, než byla jeho pravá. Prý se s tím vyrovnal právě nakláněním hlavy. Při konverzaci pak také přivíral jedno oko – pokud s někým mluvil nebo si něco prohlížel zblízka, přivíral dalekozraké oko a pokud se díval do dálky, zavíral krátkozraké.

Pít začal už v šestnácti letech, když nastoupil v roce 1807 na Dickinson College.

Pracovitý, pilný a střízlivý člověk by sklidil jen posměch…

Sám nikdy neopomněl zdůraznit, že na škole, kam přišel získat vzdělání, panovala silná kultura pití alkoholu. „Být střízlivým, pilným a pracovitým mladíkem znamenalo sklidit posměch masy studentů,“ zdůrazňoval Buchanan, jak přišel ke své životní lásce.

Možná právě léta na střední, jež ho profilovala, mohla za to, že se stal nejspíš nejméně užitečným prezidentem Spojených států. Jeho láska k alkoholu podle mnohých mohla za to, že nedokázal sjednotit unii a zabránit občanské válce.

Buchanan totiž pil víc, než si běžný člověk dokáže představit.

Kvůli pití ho ostatně z Dickinson College dvakrát málem vyhodili . Jenže Buchanan pokaždé přesvědčil vedení školy, aby mu umožnilo do školy chodit dál. Nakonec vystudoval, otevřel si velmi úspěšnou advokátní praxi a později se stal kongresmanem, senátorem, ministrem zahraničí a nakonec i prezidentem.

James Buchanan tvrdil, že alkohol udržuje jeho zdraví

S přibývající mocí podle všeho úměrně rostla jeho záliba v pití. Už v mládí si oblíbil víno z Madeiry tak moc, že když ve škole dostal za úkol vytyčit imaginární lodní trasu, vybral si mladý Buchanan cestu z Bostonu na Madeiru, ostrov, který jako student často „navštěvoval“ pomocí známého ostrovního vína prodávaného v některých z carlisleských hospod. Jako senátor si každý týden objednával deset galonů (což je více než 37 litrů!) whisky od Jacoba Baera, známého obchodníka s whisky ve Washingtonu. Jako prezident proslul také jako vášnivý sběratel vína a ve svém vinném sklepě ve Wheatlandu nashromáždil ohromující zásoby vína z Madeiry.

Přes takhle silné pijáctví se ale dobové zdroje shodují v tom, že na Buchananovi nikdy nebyla patrná opilost. Jeden z tehdejších novinářů napsal, že „Buchanana v souvislosti s pitím alkoholu nebolela hlava, nezadrhával se v krocích a neměl zarudlé tváře“.

Ostatně sám Buchanan tvrdil, že pití na něj nemělo žádné neblahé účinky. Prý s oblibou říkal: „Nikdy v životě jsem nebyl v lepším zdravotním stavu; mohu si dát skleničku staré Monongahely [whisky], dopřát si Madeiru a klidně spát…“.

A toho se držel až do doby, kdy mu v pití začala bránit těžká dna. Pravdou ale je, že na vášnivého milovníka alkoholu se dožil poměrně vysokého věku. Ze světa odešel v 77 letech.

Zdroj:

presidentialham.com, alcoholprofessor.com, lancasterhistory.org, allthatsinteresting.com, dailypress.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -