Sobota, 20 dubna, 2024

Příběh Doyla Brunsona: Od křesťanského studenta až k ikoně hazardu

Mohlo by vás zajímat

Příběh výjimečného putování Doyla Brunsona, od skromného křesťanského studenta k ikoně pokeru, je příběhem triumfu a vlivu ve světě karet.

- Reklama -

Kariéra Doyla Brunsona začala v zakouřených texaských saloonech, jež byly ve svých počátcích často ilegálními hernami. Přesto pak pokračovala k zisku ne jednoho, ale hned dvou po sobě jdoucích titulů na World Series of Poker a celkovým 10 vítězstvím na tomto „pokerovém mistrovství světa“.

Odkaz tohoto výjimečného hráče je neskutečný, i proto, že díky myšlenkám ve své knize, která je jakémsi definivním pokerovým průvodcem, formoval Brunson strategie pro nespočet hráčů, zejména ve hře Texas hold ‚em a dalších populárních pokerových hrách. Kariéra Brunsona je plná vítězství a finančního úspěchu. Skončila teprve před dvěma měsíci, kdy tenhle legendární hráč zesnul Las Vegas. Bylo mu 89 let.

A jaký vlastně byl? Brunsona často přirovnávali ke sportovním legendám jako byli Babe Ruth, Michael Jordan a Arnold Palmer. Byl prvním člověkem, která vydělal milion dolarů na turnajových hrách. Brunson – přezdívaný Texas Dolly – se díky stal hvězdou nové generace karbaníků, když se poker stal v 90. letech nedílnou součástí amerického televizního vysílání. Brunsona přitom charakterizoval jeho kovbojský klobouk a přímá mluva. Zároveň mu obojí tak nějak dodávalo úctyhodný vzhled, který ostře kontrastoval s drzými a hlasitými mladými hráči ozdobenými tetováními a piercingy.

V pokeru vyhrál miliony dolarů

A i přes těžké začátky při ilegálních hrách v texaských barech, se Brunsonovy dovednosti nakonec dočkali celospolečenského uznání. Jeho talent na poker ho katapultoval k vítězství v hlavním turnaji World Series of Poker v letech 1976 a 1977. Jeho celkové výhry v turnajích přesáhly 6 milionů dolarů.

Brunsonův vliv proto přesahuje generace a jednotlivé éry pokeru. Jeho cesta spojuje propast mezi riskantními pokerovými hrami 50. let a legitimními velkoprostorovými turnaji 21. století. Dosáhl však mnohem více než jen vítězstvích v pokeru; měl také obrovský vliv na to, jak se dnes poker hraje a jak ho společnost vnímá.

Zdroj:

New York Times

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -