Sobota, 18 května, 2024

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Mohlo by vás zajímat

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

- Reklama -

Umělá inteligence vyvíjená Meta spočívá ve výcviku na kombinaci textu a obrázků z veřejných příspěvků. Nick Clegg, prezident pro mezinárodní vztahy v Meta, v rozhovoru prozradil, že k tomu společnost používá fotky svých uživatelů z Facebooku a Instagramu.

Je ale třeba poznamenat, že do procesu výcviku nebyly zahrnuty fotky, které jsou označené jako soukromé příspěvky, ke kterým má přístup pouze rodina a přátelé jednotlivých uživatelů, jak zdůraznil Clegg. Meta k výcviku umělé inteligence využívá jen vaše veřejně přístupné fotky. Dobrou zprávou pak je, že soukromé zprávy v rámci platforem Meta se pro trénink nového umělého inteligentního asistenta nepoužívají vůbec.

Clegg zdůraznil, že Meta podnikla opatření na ochranu soukromých informací a osobních údajů a zajistila, že nejsou obsaženy ve výcvikových datech pro tuto umělou inteligenci. Nicméně během rozhovoru detaily o konkrétních opatřeních Clegg blíže nespecifikoval.

Meta AI zatím jen v beta verzi

Nedávno Meta zpřístupnila svého virtuálního asistenta Meta AI ve veřejné beta verzi. Tento asistent má za úkol pomáhat uživatelům vytvářet digitální samolepky na základě textových pokynů, upravovat fotografie podle textových instrukcí a angažovat se v konverzacích s umělými inteligentními osobnostmi, jako je rapper Snoop Dogg, který se představuje v roli „Dungeon Mastera“ při hře „Dungeons & Dragons“.

Modely umělé inteligence používané pro vytvoření Meta AI, konkrétně Llama 2 (model jazyka AI) a Emu (model textu na obrázek), byly vyškoleny na obsahu z příspěvků na Instagramu a Facebooku.

Kritizovaný výcvik umělé inteligence

V souvislosti s použitím chráněného obsahu pro výcvik umělé inteligence se vznášejí otázky. Clegg uznal, že je pravděpodobné, že by se mohli objevit právní problémy týkající se spravedlivého užití chráněného obsahu při výcviku umělé inteligence. Uživatelé Facebooku a Instagramu jsou vlastníky obsahu, který nahrávají, pokud splňuje politiky Meta a neporušuje práva duševního vlastnictví jiných osob.

Vzhledem k tomu, že využívání chráněného obsahu pro výcvik umělé inteligence vyvolává čím dál více kritiky a právního dohledu, očekává se, že Meta a její kroky budou nadále předmětem diskusí a možných právních kroků.

Zdroj:

reuters.com,

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.
- Reklama -