Úterý, 23 července, 2024

Steve McQueen a Yul Brunner se nenáviděli od Sedmi statečných. Vše změnila až smrtelná nemoc

Mohlo by vás zajímat

Steve McQueen zemřel před 42 lety na rakovinu poté, co se dvacet let po ošklivé hádce na place filmu Sedm statečných usmířil s Yulem Brynnerem.

- Reklama -

Při natáčení filmu Sedm statečných nebyl Steve McQueen zrovna nejoblíbenějším hercem na place. Dodnes je známý jeho konflikt s Yulem Brynnerem, který stál za tím, že spolu pak herci dlouhá léta nemluvili.

Napětí mezi nimi bylo nekonečné. McQueen odmítal respektovat Brynnerovy osobité pracovní požadavky, například jeho názor, že je nejlepší holohlavý herec ho doslova rozčiloval.

Neshody na place postupně gradovaly

„Nevycházeli jsme spolu. Brynner ke mně přišel před spoustou lidí a chytil mě za rameno. Byl kvůli něčemu naštvaný. Neumí dobře jezdit a o zbraních nic neví, takže si možná myslel, že představuju hrozbu. Byl jsem ve svém živlu. On nebyl. Když pracujete ve scéně s Yulem, máte stát naprosto nehybně, deset metrů od něj. No, já takhle nepracuju,“ netajil neshody McQueen.

Ve své autobiografii A Fortunate Life (Šťastný život) z roku 2008 přidal Robert Vaughn další komentář k jejich hádce na place. Herec uvedl, že McQueen Brynnerovi ve filmu záviděl jeho pistoli. Vaughn dodává, že konflikt byl zřejmě motivován legendou americké kinematografie. „Steve byl silně soutěživý. Nestačilo mu být jen úspěšný – musel být úspěšnější než kdokoli jiný,“ napsal.

Usmířená nastalo až v době, kdy McQueen zjistil, že má rakovinu

Herci se kvůli vzájemným neshodám dlouhá léta jeden druhému vyhýbali. Vše se změnilo až v době, kdy Steve McQueen zjistil, že má rakovinu. Tváří v tvář smrtelné nemoci si zřejmě uvědomil, že šlo o vcelku malicherný spor.

Kontaktoval Brynnera, aby ho překvapil tím, že mu poděkoval.

„Co jsem udělal?“ ptal se Yul Brynner.

„Dovolil jsi mi být po tvém boku ve filmu Sedm statečných a mohl jsi mě nechat vyhodit, když jsem tě provokoval, ale nechal jsi mě zůstat a ten film ze mě udělal hvězdu, takže díky,“ vrátil se McQueen ke starému sporu.

Brynner mu řekl: „Já jsem král a ty jsi princ rebel: každý je stejně královský… a nebezpečný, když se mu zkříží cesta.“

McQueena tato reakce nadchla. A mohl odejít ze světa s pocitem, že urovnal jeden starý, zbytečný spor.

Zdroj:

faroutmagazine.co.uk, outsider.com, thevintagenews.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -