Čtvrtek, 13 června, 2024

Steve McQueen a Yul Brunner se nenáviděli od Sedmi statečných. Vše změnila až smrtelná nemoc

Mohlo by vás zajímat

Steve McQueen zemřel před 42 lety na rakovinu poté, co se dvacet let po ošklivé hádce na place filmu Sedm statečných usmířil s Yulem Brynnerem.

- Reklama -

Při natáčení filmu Sedm statečných nebyl Steve McQueen zrovna nejoblíbenějším hercem na place. Dodnes je známý jeho konflikt s Yulem Brynnerem, který stál za tím, že spolu pak herci dlouhá léta nemluvili.

Napětí mezi nimi bylo nekonečné. McQueen odmítal respektovat Brynnerovy osobité pracovní požadavky, například jeho názor, že je nejlepší holohlavý herec ho doslova rozčiloval.

Neshody na place postupně gradovaly

„Nevycházeli jsme spolu. Brynner ke mně přišel před spoustou lidí a chytil mě za rameno. Byl kvůli něčemu naštvaný. Neumí dobře jezdit a o zbraních nic neví, takže si možná myslel, že představuju hrozbu. Byl jsem ve svém živlu. On nebyl. Když pracujete ve scéně s Yulem, máte stát naprosto nehybně, deset metrů od něj. No, já takhle nepracuju,“ netajil neshody McQueen.

Ve své autobiografii A Fortunate Life (Šťastný život) z roku 2008 přidal Robert Vaughn další komentář k jejich hádce na place. Herec uvedl, že McQueen Brynnerovi ve filmu záviděl jeho pistoli. Vaughn dodává, že konflikt byl zřejmě motivován legendou americké kinematografie. „Steve byl silně soutěživý. Nestačilo mu být jen úspěšný – musel být úspěšnější než kdokoli jiný,“ napsal.

Usmířená nastalo až v době, kdy McQueen zjistil, že má rakovinu

Herci se kvůli vzájemným neshodám dlouhá léta jeden druhému vyhýbali. Vše se změnilo až v době, kdy Steve McQueen zjistil, že má rakovinu. Tváří v tvář smrtelné nemoci si zřejmě uvědomil, že šlo o vcelku malicherný spor.

Kontaktoval Brynnera, aby ho překvapil tím, že mu poděkoval.

„Co jsem udělal?“ ptal se Yul Brynner.

„Dovolil jsi mi být po tvém boku ve filmu Sedm statečných a mohl jsi mě nechat vyhodit, když jsem tě provokoval, ale nechal jsi mě zůstat a ten film ze mě udělal hvězdu, takže díky,“ vrátil se McQueen ke starému sporu.

Brynner mu řekl: „Já jsem král a ty jsi princ rebel: každý je stejně královský… a nebezpečný, když se mu zkříží cesta.“

McQueena tato reakce nadchla. A mohl odejít ze světa s pocitem, že urovnal jeden starý, zbytečný spor.

Zdroj:

faroutmagazine.co.uk, outsider.com, thevintagenews.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -