Sobota, 25 května, 2024

Módní firma Balenciaga ukončila spolupráci s Kanye Westem

Mohlo by vás zajímat

Módní gigant Balenciaga oficiálně přerušil vztahy s rapperem Kanye Westem v důsledku řady antisemitských příspěvků a dalších sporných výroků tohoto umělce.

- Reklama -

Rapper Kanye West nedávno dostal ban na Twitteru a Instagramu kvůli antisemitským výrokům, které podle těchto sociálních médií porušovaly jejich pravidla. Rapper, nyní vystupující pod zkratkou Ye, se totiž dopustil řady urážlivých poznámek. To vedlo nakonec k tomu, že se od něj distancuje módní značka, která Westovi (tedy Yeovi) pomohla dostat se do světa módy.

Společnost podle všeho nedokázala dál snášet, jak se Kanye West v poslední době vymyká kontrole. Opravdu velké kontroverze předvádí od doby, kdy uspořádal v Paříži překvapivý koncert s tričky s nápisem „White lives matters“ (Na bílých životech záleží) a zahájil ho projevem, v němž se chlubil, že je „nezvladatelný“. Kontroverzní hudebník, kterému byla v roce 2016 diagnostikována bipolární porucha, také v minulosti prohlásil, že očkování COVID je „znamením šelmy“, a naznačil, že otroctví byla černošská volba.

Útok na George Floyda byl na módního giganta příliš

Rozhodnutí ukončit s ním spolupráci přijala společnost vyrábějící luxusní oblečení v reakci na nedávné rapperovo kontroverzní vystoupení v podcastu Drink Champs. Během něj prohlásil, že George Floyda nezavraždili policisté, ale zemřel na předávkování fentanylem. K tomu přidal pár dalších antisemitských poznámek.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Balenciaga ztratila trpělivost a oznámila ukončení spolupráce s bývalým manželem Kim Kardashianové.

„Balenciaga již nemá žádný vztah ani žádné plány na budoucí projekty spojené s tímto umělcem,“ píše se v prohlášení Keringu, mateřské společnosti Balenciagy.

Firma stále spolupracuje s rapperovou exmanželkou

Ještě začátkem letošního roku přitom West a Balenciaga společně tvořili nesmírně úspěšnou kolekci Yeezy Gap. Podle společnosti Balenciaga byla ale z jejích stránek odstraněna také sekce věnovaná třem kolaboracím Yeezy Gap Engineered by Balenciaga. Kromě toho produkty této řady již nenabízejí ani další internetové obchody.

Yeova bývalá manželka Kim Kardashian, která vystupuje v reklamách Balenciaga, a její širší rodina, dál se společností spolupracují.

Zdroj:

CNN, Rolling Stone, Sky

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -