Sobota, 20 dubna, 2024

Boris Becker kvůli bankrotu možná skončí ve vězení: S mým jménem jdou těžko vydělat peníze, tvrdí

Mohlo by vás zajímat

Německý tenisový velikán Boris Becker dostal nedávno na frak od londýnské poroty, která ho shledala vinným z tajného skrývání majetku a ukrývání statisíců dolarů při podání žádosti o bankrot.

- Reklama -

Někdejšímu“baronovi von Slam“, tenisové legendě Borisi Beckerovi, hrozí až sedm let za mřížemi. Odsoudili ho totiž podle insolvenčního zákona za vyvádění majetku, zatajení dluhů a dva případy nezveřejnění skutečného majetku. Soud zjistil, že bývalý tenisový šampion ukrýval hotovost na účtech bývalých manželek Barbary a Sharlely. Boris Becker také zpochybňoval vlastnictví některých německých nemovitostí, akcií a bankovní půjčky ve výši 1 milionu dolarů. V dalších 20 bodech obžaloby se dočkal zproštění viny.

Půjčky, pokuty a chybná rozhodnutí

Není to poprvé, co se Becker dostal do problémů při nakládání se svým majetkem.V říjnu 2002 ho mnichovský okresní soud potrestal vysokými pokutami za daňové úniky. Becker dlužil švýcarským úřadům přibližně 4 miliony liber a 800 000 liber kvůli samostatným záležitostem souvisejícím s odsouzením za daňový únik.

Boris Becker, šestinásobný grandslamový šampion, od prvního provalení svých problémů popírá jakákoli pochybený a vinil ze ztráty svého bohatství chaotické rozvody, špatné finanční poradenství a „nákladný životní styl“, do kterého počítal i dům poblíž jeho starého wimbledonského působiště, který si pronajímal za 28 800 dolarů měsíčně.

U posledního stání si soudce vyslechl, že Beckerův úpadek pramenil také z půjčky ve výši 3,85 milionu liber od společnosti Arbuthnot Latham v roce 2013 a také z půjčky ve výši 1,2 milionu liber – která zahrnovala úrok ve výši 25 % – půjčené od britského podnikatele Johna Caldwella v roce 2014.

Bankrot uprostřed vztahové krize

Boris Becker přiznal, že zažil „šok“ a „byl v rozpacích“ když musel 21. června 2017 vyhlásit bankrot kvůli nesplacené půjčce ve výši více než 3 milionů liber na nemovitost ve španělské Mallorce. Porotcům se svěřil, že bankrot přišel zrovna uprostřed stresujícího období, když měl problémy s tehdejší manželkou Sharlely Beckerovou. Pár v době ohlášení Beckerova bankrotu žil v „oddělených prostorách“ v rámci jeho pronajatého domu ve Wimbledonu. Zažíval kvůli tomu velmi nepříjemné chvíle. „Syn mi volal, že manželka rozbíjí dům – nábytek, okna. Policie přijela… zatímco jsem byl na místě,“ přidal vzpomínku na nepříjemný zážitek, který nastal, když komentoval čtvrtfinále Rogera Federera.

Tenista také tvrdí, že „špatná publicita“ pošpinila „značku Becker“. Je to prý „velmi těžké, když jste v bankrotu a jste kvůli tomu každý týden v titulcích novin“, řekl během své obhajoby u soudu. „Je velmi obtížné vydělat s mým jménem spoustu peněz.“

Momentálně je Boris na svobodě díky kauci a čeká na vynesení rozsudku.

Zdroj:

Guardian, Mirror, News24, Sky News

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -