Sobota, 20 dubna, 2024

Pařani lepší zaměstnanci? Dovednosti získané hraním online her zvyšují kariérní vyhlídky

Mohlo by vás zajímat

Výzkumníci z University of Surrey a společnosti Game Academy Ltd. sledovali herní chování 16 033 účastníků, aby zjistili, jak může hraní videoher podpořit plánování kariéry a profesní vzdělávání.

- Reklama -

Vědci zkoumali chování účastníků na Steamu, populární digitální distribuční službě videoher, a v obchodě. Zaměřili se na 800 nejčastěji hraných her a zahrnuli pouze účastníky, u nichž měli přístup k údajům o pohlaví a zaměstnání.

Studie zjistila, že IT profesionálové a inženýři mají tendenci hrát hry s logickou platformou, které mohou zlepšit jejich prostorové dovednosti. Zatímco lidé na manažerských pozicích měli zájem o akční rolové hry, které zahrnují organizační a plánovací dovednosti. Odborníci na inženýrství zase upřednostňovali strategické hry, které vyžadují řešení problémů a prostorové dovednosti. Byly také patrné rozdíly mezi pohlavími, přičemž ženy dávaly přednost hrám pro jednoho hráče a muži tíhli ke střílečkám.

Měkké dovednosti rozvíjejí naše silné stránky

Dr. Anna-Stiina Wallinheimo, kognitivní psycholožka a postdoktorandka v Centru překladatelských studií na Surreyské univerzitě, uvedla, že „během náborového procesu mohou být ti nejvydařenější kandidáti přehlíženi, protože organizace neberou v úvahu měkké dovednosti, které byly získány prostřednictvím mimopracovních aktivit (například hraním online her). Díky našemu výzkumu se domníváme, že zkušenosti uchazečů s online hrami by měly být zdůrazňovány, protože tyto získané měkké dovednosti mohou skutečně pomoci rozvinout jejich silné stránky pro danou práci.“

Hraní her jako součást univerzitního vzdělání?

„Pochopením toho, do jaké míry se kariérní zájmy odrážejí v hraní her, můžeme být schopni jednoznačněji ukázat, jak se tyto zájmy shodují s kariérními zájmy, a povzbudit zaměstnavatele, aby ocenili hodnotu měkkých dovedností spojených s hraním her,“ dodala Dr. Anesa Hoseinová, docentka v oblasti vysokoškolského vzdělávání na univerzitě v Surrey a spoluautorka studie. „Náš výzkum by také mohl inspirovat tvůrce her, aby se při jejich navrhování více zaměřili na zdokonalování těchto měkkých dovedností.“

Zároveň by podle Hoseinové místa vzdělávání, jako jsou univerzity, mohla studentům umožnit, aby se zamysleli a začlenili hraní her jako součást svého kariérního rozvoje. Navrhuje také uvažovat o tom, jak lze hry začlenit do učebních osnov, aby se zvýšil soulad mezi vzděláváním studentů, jejich kariérními aspiracemi a mimoškolními herními zájmy.

Zdroj:

sciencedaily.com, insidehighered.com, sagepub.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -