Úterý, 23 července, 2024

Pařani lepší zaměstnanci? Dovednosti získané hraním online her zvyšují kariérní vyhlídky

Mohlo by vás zajímat

Výzkumníci z University of Surrey a společnosti Game Academy Ltd. sledovali herní chování 16 033 účastníků, aby zjistili, jak může hraní videoher podpořit plánování kariéry a profesní vzdělávání.

- Reklama -

Vědci zkoumali chování účastníků na Steamu, populární digitální distribuční službě videoher, a v obchodě. Zaměřili se na 800 nejčastěji hraných her a zahrnuli pouze účastníky, u nichž měli přístup k údajům o pohlaví a zaměstnání.

Studie zjistila, že IT profesionálové a inženýři mají tendenci hrát hry s logickou platformou, které mohou zlepšit jejich prostorové dovednosti. Zatímco lidé na manažerských pozicích měli zájem o akční rolové hry, které zahrnují organizační a plánovací dovednosti. Odborníci na inženýrství zase upřednostňovali strategické hry, které vyžadují řešení problémů a prostorové dovednosti. Byly také patrné rozdíly mezi pohlavími, přičemž ženy dávaly přednost hrám pro jednoho hráče a muži tíhli ke střílečkám.

Měkké dovednosti rozvíjejí naše silné stránky

Dr. Anna-Stiina Wallinheimo, kognitivní psycholožka a postdoktorandka v Centru překladatelských studií na Surreyské univerzitě, uvedla, že „během náborového procesu mohou být ti nejvydařenější kandidáti přehlíženi, protože organizace neberou v úvahu měkké dovednosti, které byly získány prostřednictvím mimopracovních aktivit (například hraním online her). Díky našemu výzkumu se domníváme, že zkušenosti uchazečů s online hrami by měly být zdůrazňovány, protože tyto získané měkké dovednosti mohou skutečně pomoci rozvinout jejich silné stránky pro danou práci.“

Hraní her jako součást univerzitního vzdělání?

„Pochopením toho, do jaké míry se kariérní zájmy odrážejí v hraní her, můžeme být schopni jednoznačněji ukázat, jak se tyto zájmy shodují s kariérními zájmy, a povzbudit zaměstnavatele, aby ocenili hodnotu měkkých dovedností spojených s hraním her,“ dodala Dr. Anesa Hoseinová, docentka v oblasti vysokoškolského vzdělávání na univerzitě v Surrey a spoluautorka studie. „Náš výzkum by také mohl inspirovat tvůrce her, aby se při jejich navrhování více zaměřili na zdokonalování těchto měkkých dovedností.“

Zároveň by podle Hoseinové místa vzdělávání, jako jsou univerzity, mohla studentům umožnit, aby se zamysleli a začlenili hraní her jako součást svého kariérního rozvoje. Navrhuje také uvažovat o tom, jak lze hry začlenit do učebních osnov, aby se zvýšil soulad mezi vzděláváním studentů, jejich kariérními aspiracemi a mimoškolními herními zájmy.

Zdroj:

sciencedaily.com, insidehighered.com, sagepub.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -