Sobota, 20 dubna, 2024

Vlk z Wall Street radí, jak nakládat s cryptem: Vyhněte se Shiba Inu, radí. Co říká o bitcoinu?

Mohlo by vás zajímat

Jordan Belfort, známý jako Vlk z Wall Street, v úterý v rozhovoru pro thesun.co.uk varoval investory před ukládáním peněz do kryptoměn. Jmenoval zejména momentálně oblábený dogecoin (DOGE) a shiba inu (SHIB).

- Reklama -

Existuje mnoho příběhů šťastných kupců, kteří se díky pořízení shiba inu obohatili. Podle Belforta je ale neskonale větší počet těch, co díky obchodování s touto kryptoměnou přišli o veškéré finance.

Tisíce lidí díky Shiba Inu přišli o všechno

„Slyšíte bláznivé příběhy lidí, kteří vydělali miliony a miliardy. Ale na každého takového člověka připadá 10 tisíc nebo sto tisíc lidí, kteří si v Shiba Inu vymáchali hubu. To není dobrá investice.“

„Jsem fanouškem blockchainu, ale je tam spousta nesmyslů, spousta sračkových mincí, které neslouží žádnému účelu. Jsou tu jen proto, aby z lidí vytáhly jejich peníze,“ vyjádřil svůj názor.

Belfort, který byl v 90. letech 20. století uvězněn za manipulaci s akciovým trhem, varoval, že někteří lidé stojící za pochybnými kryptoměnami by měli skončit ve vězení.

Nelegální praktiky ve světě kryptoměn

Mezi dalšími kryptoměnami, na kteé si dát pozor, Jmenoval měny MILF Coin a Yummy Coin. Jak zmiňuje server bitcoin.com, upozornil na jejich nezákonné praktiky: „bezohlední lidé tyto krypto založí, dostanou se do nějaké chatovací místnosti a vykládají tam o tom věci, které jsou zjevně nezákonné.“

„Za tohle by měli skončit ve vězení – není to legitimní. V žádném případě nebudou tyhle jejich měny nikdy opravdově fungovat,“ tvrdí Belfort. A jako proslulý podvodník, který si odseděl své, asi ví, o čem mluví.

Není však proti všem kryptoměnám. Domnívá se, že vládní regulace by byla ve skutečnosti dobrá pro zavedené „blue chip“ krypto, jako jsou Bitcoin a Ethereum. Volání po regulaci kryptoměn se totiž mezi vládami objevuje stále častěji. Kryptotrh postrádá oproti tradičním finančním trhům regulaci. Investorům tak hrozí extrémní potenciální ztráty. Investoři nemají bez regulace žádnou formu jistoty nebo zabezpečení svých investic pro případ, že by došlo k nějakým problémům na kryptotrzích.

Muž s temnou minulostí

Belfort je bývalý burzovní makléř, jehož memoáry se staly námětem filmu Vlk z Wall Street režiséra Martina Scorseseho. Film s Leonardem DiCapriem v hlavní roli slavil úspěchy na celém světě. A Belfortovi pomohl vrátit se zpět na výsluní.

Belfort v minulosti založil nechvalně společnost Stratton Oakmont, která fungovala jako call centrum. Tam prodávala drobné akcie a podváděl investory prodejem „pump and dump“ akcií. V roce 1999 se přiznal k podvodu a šel na 22 měsíců do vězení. V současnosti se živí především jako motivační řečník.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -