Sobota, 20 dubna, 2024

Vynález bionického penisu může ukončit boj s impotencí

Mohlo by vás zajímat

Nová studie vědců z South China University of Technology přinesla slibné řešení pro opravu poranění penisu a obnovení erektilní funkce u prasat.

- Reklama -

Odborníci ze South China University of Technology učinili slibný objev k možné opravě poškození penisu u lidí pomocí umělé tkáně. Podle nedávné studie se výzkumníkům podařilo pomocí syntetické hydrogelové náplasti napodobit chování tunica albuginea, vláknitého obalu zodpovědného za pumpování krve do tkání mužského pohlavního orgánu.

Odhaduje se, že 50 % mužů ve věku od 40 do 70 let trpí nějakou formou erektilní dysfunkce. Dalších přibližně pět procent trpí Peyronieho chorobou, což je stav, který je běžně způsoben poraněním při sexu, jež má za následek poškození tunica albuginea. To může mít za následek zakřivení nebo bolestivou erekci, zkrácení penisu a může vyžadovat chirurgickou léčbu.

Bionický penis ATA pomáhá hydrogelem

Pro řešení této potřeby vytvořila výzkumná skupina umělou tuniku albuginea (ATA), která napodobuje elasticitu přirozené tkáně pomocí látky zvané hydrogel – tedy jakýsi bionický penis, přesněji jeho část. V rámci studie se náplasti ATA implantovali podkožně miniaturním prasatům Bama s poraněním tunica albuginea a výsledky byly vcelku slibné.

Xuetao Shi, výzkumník ze South China University of Technology v Guangzhou, uvedl, že „erekce penisu se po sešití ATA v poraněné části vrátila do normálu a dlouhodobá prognóza byla uspokojivá“. Náplasti ATA a injekce fyziologického roztoku obnovily erektilní funkci. A závěry měsíc po zákroku ukázaly „dobré, i když ne dokonalé výsledky opravy“.

Tkán z lidského těla imunitní systém často odmítá

Výsledky studie „slibují opravu poranění penisu u lidí“ a mají potenciál se „rozšířit na mnoho dalších nosných tkání“, uvedli vědci. Shi dodal, že „jde o oblast, které se dosud věnovalo málo pozornosti, a přitom související potřeba je obrovská“.

K výrobě náplastí nahrazujících poškozenou tuniku albuginea se v minulosti používaly jiné tkáně z těla, ty však někdy imunitní systém odmítá. S náplastmi ATA tak vědci našli slibné řešení, jak obnovit normální schopnosti a zlepšit život mužů trpících erektilní dysfunkcí nebo Peyronieho chorobou.

Zdroj:

greekreporter.com, genendnews.com, phys.org

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -