Úterý, 23 července, 2024

Vynález bionického penisu může ukončit boj s impotencí

Mohlo by vás zajímat

Nová studie vědců z South China University of Technology přinesla slibné řešení pro opravu poranění penisu a obnovení erektilní funkce u prasat.

- Reklama -

Odborníci ze South China University of Technology učinili slibný objev k možné opravě poškození penisu u lidí pomocí umělé tkáně. Podle nedávné studie se výzkumníkům podařilo pomocí syntetické hydrogelové náplasti napodobit chování tunica albuginea, vláknitého obalu zodpovědného za pumpování krve do tkání mužského pohlavního orgánu.

Odhaduje se, že 50 % mužů ve věku od 40 do 70 let trpí nějakou formou erektilní dysfunkce. Dalších přibližně pět procent trpí Peyronieho chorobou, což je stav, který je běžně způsoben poraněním při sexu, jež má za následek poškození tunica albuginea. To může mít za následek zakřivení nebo bolestivou erekci, zkrácení penisu a může vyžadovat chirurgickou léčbu.

Bionický penis ATA pomáhá hydrogelem

Pro řešení této potřeby vytvořila výzkumná skupina umělou tuniku albuginea (ATA), která napodobuje elasticitu přirozené tkáně pomocí látky zvané hydrogel – tedy jakýsi bionický penis, přesněji jeho část. V rámci studie se náplasti ATA implantovali podkožně miniaturním prasatům Bama s poraněním tunica albuginea a výsledky byly vcelku slibné.

Xuetao Shi, výzkumník ze South China University of Technology v Guangzhou, uvedl, že „erekce penisu se po sešití ATA v poraněné části vrátila do normálu a dlouhodobá prognóza byla uspokojivá“. Náplasti ATA a injekce fyziologického roztoku obnovily erektilní funkci. A závěry měsíc po zákroku ukázaly „dobré, i když ne dokonalé výsledky opravy“.

Tkán z lidského těla imunitní systém často odmítá

Výsledky studie „slibují opravu poranění penisu u lidí“ a mají potenciál se „rozšířit na mnoho dalších nosných tkání“, uvedli vědci. Shi dodal, že „jde o oblast, které se dosud věnovalo málo pozornosti, a přitom související potřeba je obrovská“.

K výrobě náplastí nahrazujících poškozenou tuniku albuginea se v minulosti používaly jiné tkáně z těla, ty však někdy imunitní systém odmítá. S náplastmi ATA tak vědci našli slibné řešení, jak obnovit normální schopnosti a zlepšit život mužů trpících erektilní dysfunkcí nebo Peyronieho chorobou.

Zdroj:

greekreporter.com, genendnews.com, phys.org

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -