Čtvrtek, 13 června, 2024

Organizace Peta vyhrožuje Gordonu Ramsaymu děsivou kletbou kvůli vaření chobotnic

Mohlo by vás zajímat

Šéfkuchař Gordon Ramsay se dostal do hledáčku organizace PETA. Ta mu vyčítá konzumaci chobotnic v jeho restauracích. Měl by s tím prý okamžitě přestat, jinak ho stihne „starověká kletba“.

- Reklama -

Obhájci práv zvířat obviňují Gordona Ramsayho z toho, že sebe i návštěvníky své restaurace vystavil nebezpečí staré kletby. Ta prý „pomalu promění každého člověka, který zabije, uvaří nebo zkonzumuje chobotnici, v hlavonožce [živočišná čeleď, do které chobotnice patří]“.

PETA chce pomocí dopisu přimět, aby jídla z chobotnic Gordon Ramsay úplně vyřadil ze svého menu. „Tím, že v tomto strašidelném ročním období podáváte ve svých restauracích chobotnice,“ napsala organizace, „vystavujete sebe i strávníky riziku této bájné, starobylé kletby.“

Nepředstavitelné utrpení chobotnic při jejich lovu

PETA v dopise Ramsaymu uvedla: „Chobotnice jsou nadprůměrně inteligentní zvířata schopná složitých myšlenkových procesů: dokážou se orientovat v bludišti, používat nástroje a naučit se dělat takové věci, jako je odšroubování víka, pouhým pozorováním.“

Inteligence známých hlavonožců je podle představitelů organizace takřka srovnatelná s tou lidskou. „Jsou mistry převleků, zdobí si své domovy stejně jako my a mají vynikající paměť,“ píše Ramseymu PETA.

Ta šéfkuchaře upozornila na to, že podáváním chobotnic ve svých restauracích se podílí na jejich týrání. „Jsou mimořádně citliví na bolest. Protože mají chobotnice mozek rozmístěný po celém těle, je hrůza a bolest, kterou zažívají při porcování zaživa nebo usmrcování kopím, což jsou běžné metody zabíjení těchto zvířat, téměř nepředstavitelná,“ prohlašuje organizace.

Starověká oktokletba, která lidem nafukuje hlavy

Vzhledem k inteligenci chobotnic je podle doprovodného filmu, který organizace PETA spolu s dopisem zveřejnila, každý, kdo je konzumuje, „v podstatě kanibal“. Jak je z filmu patrné, podle ochránců zvířat čekají každého konzumenta chobotnic vysoveně hororové následky.

„Naštěstí je jednoduché vyhnout se tomuto prokletí: nadobro vyškrtněte chobotnice ze svého jídelníčku a zavažte se, že tyto chytré hlavonožce nikdy, nikdy nebudete jíst,“ apeluje PETA na držitele sedmnácti Michelinských hvězd.

Je ale otázkou, zda výzvy ochránců zvířat neurotický šéfkuchař poslechne. Nikdy totiž nebyl velkým zastáncem rostlinné kuchyně. Ve skutečnosti Gordon Ramsay v minulosti rád žertem prohlašoval, že je „alergický“ na vegany, a na sociálních sítích často zveřejňoval hanlivé poznámky o zelenině.

V posledních letech možná ale mění názor. V roce 2018 začal rozšiřovat počet veganských a vegetariánských jídelních lístků ve svých restauracích a tvrdil, že „cítí kreativnější potřebu“. Snad ho tato potřeba dovede i k ohledům na chobotnice. Osobně se k tématu ale zatím nevyjádřil.

Zdroj:

peta.org, veganfoodliving.com, dailystar.co.uk

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -