Úterý, 23 července, 2024

Jak se opalovat jako správný gentleman

Mohlo by vás zajímat

Kéž by tak existoval návod, jak se správně opalovat. Moment… Jeden takový pro gentlemany je právě tady.

- Reklama -

My muži jsme byli zvyklí věřit, že dosažení bronzové pleti, ať už prostřednictvím solária, samoopalovacích přípravků nebo vystavováním se slunečním paprskům, není tématem pro veřejnou diskusi. Neměla by ale v dnešní moderní době, kdy mají muži přístup k široké škále možností péče o pleť, být konverzace o opalování méně tabuizovaná? Rozhodli jsme se do tohoto tématu vnést trochu světla a podělit se s vámi o naše nejlepší tipy, jak v létě dosáhnout dokonalo bronzového opálení.

Vylepšete opálení pomocí opalovacího oleje

Vylepšete svůj zážitek z opalování pomocí opalovacího oleje. Opalovací krémy, spreje a mléka s vysokým ochranným faktorem jsou sice nezbytné pro ochranu pokožky před škodlivým UV zářením, ale používání opalovacích olejů může opálení posunout na vyšší úroveň. Tyto varianty s nižším SPF nejen chrání pokožku, ale také pomáhají prodloužit, zlepšit a rovnoměrně rozložit vaše vytoužené opálení.

Klíčové je načasování

Při vytváření skvělého letního opálení záleží na načasování. Hodinové polehávání v jedné poloze nepřinese kýžené výsledky. Místo toho nechte pokožku mezi jednotlivými opalovacími sezeními odpočívat a regenerovat. Na každé straně těla se snažte opalovat přibližně 15 až 30 minut a poté se znovu natřete opalovacím olejem, vyhledejte stín nebo se zakryjte lehkým ochranným oděvem.

Voděodolná ochrana pro milovníky dobrodružství

Pokud se v létě chystáte vyrazit do vln a věnovat se vodním aktivitám, zvolte si voděodolnou ochranu proti slunci. Tyto výrobky jsou speciálně navrženy tak, aby odolávaly vodě a poskytovaly spolehlivé krytí i při aktivních aktivitách.

Péče po opalování

Nezapomínejte, že jakmile se stáhnete z přímého slunce nebo si dáte pauzu ve stínu, vaše opalování ještě není u konce. Musíte dbát i na poopalovací péči. Ta totiž rozhodne o hloubce, tónu a trvanlivosti vašeho opálení. Nebojte se zainvestovat do kvalitních produktů po opalování, které vaši pokožku vyživí a obnoví. Kromě toho zvolte lehké a prodyšné oblečení, které pomůže zklidnit vaši pokožku a napomůže procesu regenerace.

Přijměte umění samoopalování

Pokud nemáte čas a nemůžete utéct na dlouhou dovolenou plnou slunce, není ostuda to trochu předstírat. Samoopalovací přípravky jsou pohodlnou možností, jak dosáhnout zlatavého odstínu, i když jste zaneprázdněni prací nebo se rozhodnete pro dovolenou ve městě.

Zdroj:

menshealth.com, nextluxury.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -