Neděle, 29 prosince, 2024

Logický IQ kvíz pro nejchytřejší: Dosaď správná čísla. Do minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně obtížný úkol. Nenechte se zmýlit dětsky působícími ilustracemi. I většina dospělých bude mít s řešením velký problém. U takto těžkého zadání je minuta termín šibeniční a kvíz zvládnou jen lidé s mimořádně dobře vyvinutým logickým uvažováním.

- Reklama -

Zadání netřeba dlouze vysvětlovat. Máte před sebou čtyři rovnice se základními matematickými operacemi sčítání, odčítání a násobení. Jedná se vlastně klasické o rovnice o čtyřech neznámých a Vaším úkolem je za obrázky dosadit čísla.

Jaké číslo se skrývá pod konvicí a hrncem s dvěma uchy, berte to spíše jako kontrolní otázku. K tomu, abyste rovnice vyřešili, musíte dosadit čísla za všechny obrázky. Ještě pro vás máme drobnou nápovědu: Hledaná čísla jsou celá, kladná a žádné z nich nepřesahuje hodnotu 10. Pusťte se do luštění! Hodně zdaru!

Co se děje v hlavě, když počítáme rovnice?

Proces je velmi komplexní a zapojuje několik částí mozku.

Začneme tím, že se podíváme na to, jakým způsobem naše mysl zpracovává informace. Mozek je složen z několika částí, které se specializují na různé funkce. V případě matematických úloh jsou nejdůležitějšími oblastmi prefrontální kortex, parietální kortex a temporální kortex.

Prefrontální kortex se nachází v přední části mozku a je zodpovědný za rozhodování, plánování a kontrolu chování. Parietální kortex leží v zadní části horního mozku a zapojuje se do zpracování informací o prostoru a čase. Temporální kortex v podélné části mozku zpracovává sluchové a vizuální informace.

Naše myšlenky jsou spojeny s elektrickými signály v mozku, které se šíří z jedné části do druhé. Při řešení matematických problémů jsou elektrické signály generovány v prefrontálním kortexu a parietálním kortexu.

Schopnost kriticky a logicky myslet je spojena s prefrontálním kortexem, který nám umožňuje plánovat, rozhodovat se a řešit problémy. Parietální kortex nám umožňuje vizualizovat matematické koncepty a spojovat je s prostorovými vztahy. Když pracujeme s více proměnnými, musíme také pamatovat si různé hodnoty a operace. Tento proces je podporován temporálním kortexem.

K čemu je nám dobré luštění logických kvízů?

Řešení abstraktních matematických problémů nás nutí kriticky myslet a používat logiku, což jsou důležité schopnosti pro řešení situací v běžném životě. Studie ukazují, že pravidelné řešení matematických kvízů zlepšuje paměť a pozornost. Matematické problémy nás nutí pamatovat si více informací a současně udržovat pozornost při výpočtech. Navíc, když úspěšně vyřešíte obtížný úkol, přinese vám to pocit úspěchu a sebedůvěry.

POKUD SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO LOGICKÉHO ÚKOLU, ZKUSTE TŘEBA TENTO S ČERVENOBÍLÝMI KOSTKAMI.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.

Co ukázalo 15 minut hraní nového Indiana Jonese: Důraz na příběh, skvělá grafika. Hráči budou muset zapojit mozek

Jen máloco dokáže probudit staré vzpomínky tak jako návrat oblíbeného hrdiny, který po léta inspiroval filmové i herní nadšence. To a mnohem víc dokázala nová ukázka hry Indiana Jones and The Great Circle, na níž pracují Bethesda Softworks spolu se studiem MachineGames.

Zápas Mikea Tysona a Jakea Paula má zvláštní pravidla

Tento víkend se oči sportovního světa upřou na AT&T Stadium, kde se odehraje boxerský duel, který slibuje vzrušení i neobvyklá pravidla.
- Reklama -