Pondělí, 22 července, 2024

IQ kvíz postřehu a rychlosti: Najdete skryté předměty. Do dvou minut to 99% lidí nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tento zábavný kvíz. Princip netřeba vysvětlovat, je zřejmý na první pohled. Najděte na obrázku všechny skryté předměty. Je důležité, za jak dlouho se vám to povede. Pokud to zvládnete do dvou minut, máte skvělý postřeh a oči jako ostříž!

- Reklama -

Tipy, jak hledat:

  • Prohlédněte si celý obrázek a zaměřte se na obecné motivy a barvy. Tento krok vám pomůže lépe porozumět obrázku a rychleji hledat.
  • Začněte hledat první předmět. Vyberte si jeden z objektů a systematicky prohledejte celý obrázek.
  • Pokračujte v hledání dalších předmětů.
  • Pokud se vám delší dobu nedaří najít některý z předmětů, vynechte jej a hledejte další, třeba si ho všimnete mimoděk.

Co přináší pravidelné hledání obrázků?

Kromě hledání rozdílů mezi obrázky je také užitečné hledat obrázky samotné. Hledání vhodného obrázku pro prezentaci, projekt, nebo jen pro zábavu, má pozitivní vliv na naši kreativitu a inovativní myšlení. Vyhledávání obrázků nás nutí přemýšlet o vizuálním aspektu, což je prospěšné pro tvůrčí řešení problémů a vymýšlení nových nápadů.

Výzkum ukázal, že pohled na příjemné obrázky, jako jsou například krásné krajiny nebo zvířata dětské kresby má pozitivní vliv na naši náladu a snižuje stres. Také se ukázalo, že vizuální stimulace zlepšuje t paměť a učení.

Proto doporučujeme, abyste se podobnými hrami bavili denně. Dlouhodobě se vám zlepší vizuální koncentrace a kreativita. Vyhledávání obrázků je vhodným cvičením pro seniory. Tento, nebo podobné úkoly by se mělo stát součástí denní rutiny. Nejen, že starším lidem pomůže zdržet mysl aktivní a zdravou, ale poskytne i nenáročnou zábavu. 

Celkově lze říci, že hledání obrázků je užitečné pro rozvoj postřehu, rychlosti myšlení, kreativity a paměti. Pravidelné hledání obrázků může mít pozitivní vliv na naši náladu a snížit stres.

CHCETE-LI JEŠTĚ POCVIČIT MOZEK, ZKUSTE TENTO LOGICKÝ KVÍZ S KARTAMI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -