Sobota, 25 května, 2024

Dáš dětskou IQ hru? Aby ses nedivil! Najdi do 20 vteřin správné dílky! Je to těžké!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás úkol, který je původně určen dětem. Puzzle zná každý a zadání netřeba dlouze vysvětlovat. Najdi z čtrnácti možností najdi dvě správné tak, aby zapadaly do obrázku. Zvládne to každý. Váš problém je ale čas!

- Reklama -

Jestli to zvládnete do dvaceti vteřin, jste vážně dobří a disponujete výbornou prostorovou inteligencí a vaše mozkové synapse fungují, jak mají. Pokud se do časového limitu nevejdete, není důvod k panice. Klidně si čas protáhněte. Jde přeci jen o hru a hlavním cílem je se příjemně pobavit!

Co je prostorová inteligence?

Prostorová inteligence se týká schopnosti vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými objekty a vzory. Umožňuje nám pozorovat rozmístění předmětů ve vzájemném vztahu a orientovat se v prostoru.

Prostorová inteligence se odehrává v různých částech mozku, které spolupracují při zpracování a interpretaci vizuálních informací. Jednou z klíčových oblastí je mozkový lalok. Zde mají centrum specializované funkce zaměřující se na rozpoznávání tvarů, barev a prostorových vztahů.

Co znamená rychlost mozkových reakcí?

Rychlost mozkových reakcí závisí na různých faktorech. Jedním z nich je efektivita neuronových spojení v mozku. Neurony jsou buněčné struktury, které spolu komunikují pomocí elektrických a chemických signálů. Při řešení úkolu prostorové inteligence se naše mozky snaží rychle a efektivně přenášet informace a vytvářet vzorce a asociace mezi různými vizuálními vjemy. Čím rychleji a přesněji se naše neurony propojují, tím rychleji můžeme reagovat na daný úkol.

Deduktivní inteligence

Když skládáme puzzle, využíváme další formu myšlení, nazývanou deduktivní inteligence. Jedná se o schopnost rozpoznat vzory, vytvořit strategii a postupovat systematicky při řešení problému. Při skládání puzzle se snažíme vytvořit celkový obraz na základě detailů, které náme k dispozici. Skládání puzzle zahrnuje analýzu a syntézu informací. V rámci skládání puzzle se naše mozková spojení snaží identifikovat vzory, spojit kousky dohromady a vytvořit smysluplný celek. Přitom využíváme schopnost dedukce, abychom postupovali logicky a systematicky. Deduktivní inteligence je klíčová pro efektivní skládání puzzle, protože nám umožňuje předvídat a odhadovat, jak se jednotlivé kousky zapadnou do celkového obrázku.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS ÚKOL BAVIL A ROVNOU SE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ, DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TENTO S HLENÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. JE ZALOŽENÝ NA JINÉM PRINCIPU, ALE PROSOTOROVOU INTELIGNECI NA NĚM TAKÉ PROCVIČÍTE VELMI DOBŘE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -