Čtvrtek, 13 června, 2024

Logická IQ hra pro rychlé mozky: Najdi správný pohled na dort. Máš na to 20 vteřin!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás rychlý zábavný kvíz, který prověří vaše logické uvažování, prostorové vnímání, ale především rychlost. Pokud se vejdete při řešení úkolu do dvaceti vteřin, jste mimořádně chytří, bystří a můžete si gratulovat. Pokud úkol nestihnete, nestresujte se! Jedná se především o hru a logické úkoly se dají trénovat.

- Reklama -

Na obrázku vidíte boční pohled na dort s vyříznutou částí. Vaším úkolem je určit, který pohled shora dortu odpovídá. Řešení je pouze jediné a najdete ho na konci článku!

Při luštění tohoto kvízu se v mozku aktivují různé oblasti zodpovědné za různé typy myšlení a zpracování informací. První krok, který váš mozek udělá, je vizuální zpracování obrázku dortu, který vidíte. Oči navnímají obraz přes sítnici a informace putuje do zadní části vašeho mozku, do oblasti zvané primární vizuální kortex.

Tento kortex je jakousi vstupní branou. Teprve zde se informace začínají analyzovat na základě tvarů, barev a pohybu. Jakmile je základní proces dokončen, informace pokračují do dalších oblastí mozku.

Dále se aktivuje oblast mozku zvaná parietální lalok. Je mimořádně důležitá v celém procesu a bez její správné funkce bychom úkol nebyli schopni vyřešit. Parietální lalok zodpovídá za prostorové vnímání a orientaci. Zajišťuje schopnost rozumět prostorovým vztahům mezi objekty a schopnost manipulovat s předměty ve třírozměrném prostoru. Kdybychom měli parietální lalok poškozený, nebudeme schopni představit si, jak vypadá dort z vrchu na základě jeho bočního pohledu.

Frontální lalok, centrum našeho logického myšlení, a rozhodování, je zodpovědný za takzvané exekutivní funkce, jako je plánování, rozhodování, řešení problémů a kontrola impulzů. Jakmile máte všechny potřebné informace a vytvořili jste si představu o tom, jak by měl dort vypadat z vrchu, frontální lalok vás povede k rozhodnutí o správné odpovědi.

Tento kvíz je skvělým způsobem, jak procvičovat a posílit tyto oblasti mozku. Opakování takových úloh může pomoci zlepšit vaše schopnosti logického uvažování a prostorového vnímání. Cvičení kognitivních funkcí je skvělou prevencí stárnutí mozku a Alzheimerovy choroby.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE ZAMĚSTNAT MOZEK DALŠÍM KVÍZEM, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S MATEMATICKÝMI RUNOVÝMI ROVNICEMI. JE SICE O NĚCO OBTÍŽNĚJŠÍ, VYŽADUJE VÍCE MATEMATICKÉHO UVAŽOVÁNÍ, ALE JISTĚ JEJ ZVLÁDNETE HRAVĚ TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -