Sobota, 20 dubna, 2024

Logický IQ test pro chytré hlavy: Do minuty správná čísla najde jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Na obrázku vidíte čtyři rovnice poskládané z pěti různých symbolů. Za každým ze symbolů se skrývá konkrétní celé kladné číslo. Vaším úkolem je vyřešit rovnice a za symboly dosadit čísla. Nápověda: Žádné z čísel není vyšší než 10. Pokud se vám úkol podaří vyřešit do minuty, můžete si gratulovat! Vaše inteligence je mimořádná. Pokud ne, nezoufejte a nechejte si na úkol více času, protože skutečně není jednoduchý.

- Reklama -

Budete muset zapojit především vaše logické uvažování a matematickou inteligenci. Mozek musí zkoordinovat řadu procesů a při řešení zapojíte mnoho jeho částí. Pokud vám to pomůže, vezměte si k ruce tužku a papír.

Při řešení tohoto úkolu musí mozek zapojit tyto procesy

Začnete vizuálním vnímáním, tj. musíte rozpoznat symboly. Když pochopíte základní pravidla úkolu přijde na řadu logické myšlení. Musíte rozpoznat vzorce a vztahy mezi symboly a čísly. K tomu použijete dedukci a indukci.

Důležitým procesem při řešení úkolu je tzv. kognitivní kontrola. Musíte udržet pozornost a soustředit se, nenechat se rušit vnějšími vlivy, jako jsou zvuky a podobně. Musíte kontrolovat své myšlenky a emoce, aby se vyhnuli zbytečným chybám.

Poslední částí mozku, která se musí zapojit, je pracovní paměť. Je důležité udržet informace, jako jsou vzorce a vztahy mezi symboly, abyste mohli úkol úspěšně vyřešit.

U jednotlivců se může čas potřebný k vyřešení úkolu lišit. Jen mizivé procento lidí rébus vyřeší do minuty, většina bude potřebovat více času. Pokud jste se s podobným typem úkolu již setkali, jste ve výhodě, bude se vám tento kvíz řešit snáze.

Výsledky nejsou závislé pouze na inteligenci, ale také na schopnosti udržet koncentraci. Při řešení úkolu je tedy důležité být trpělivý a vytrvalý.

Vzhledem k tomu, že tento úkol klade důraz na matematickou logiku, může být pro některé lidi složitý. Nicméně, řešení podobných úkolu pomáhá zlepšit schopnosti v oblasti matematické logiky a rozvíjet inteligenci jako celek. I logické uvažování se dá zlepšovat a pravidelným cvičením dokážete zázraky.

POKUD SE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ RÉBUS, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM STEJNÝCH LODÍ.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -