Sobota, 18 května, 2024

Kvíz pro bystré hlavy: Jak rychle najdeš dva stejné obličeje. Do půl minuty to dají jen nejlepší!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zapeklitý úkol. Na první pohled vypadá jednoduchý, ale ve skutečnosti je složitější, než se zdá. Pro váš mozek představuje velkou výzvu a přesnou koordinaci mnoha jeho částí.

- Reklama -

Aby se vám podařilo identifikovat shodné obličeje, musíte v mysli obrazy otočit a převrátit. Navíc netušíte, co vlastně hledáte. O to je úkol složitější.

Pokud úkol vyřešíte do půl minuty, můžete se pochlubit výjimečnými kognitivními a mentálními schopnostmi. Většina lidí v tak krátkém čase neuspěje. Pokud se vám to nepodaří, nezoufejte a dopřejte si více času. Nestresujte se, pobavte se. Řešení naleznete na konci článku.

Co se vlastně děje v mozku během řešení tohoto kvízu?

Můžete si představit, že váš mozek je složitým labyrintem, kde se zpracovávají různé typy informací a poznatků o okolním světě. Prostorová inteligence je jednou jeho částí. Reprezentuje naši schopnost porozumět prostoru, vnímat objekty a rozumět vztahům mezi nimi.

Když se pokoušíte řešit náš rébus, váš mozek spouští řadu fascinujících procesů. V centru těchto operací je parietální lalok, část mozku zodpovědná za zpracování informací souvisejících s pohybem a, co je klíčové, s pohybem v prostoru. To zahrnuje schopnost orientace, rozpoznávat a manipulace a rotace s předměty ve třech dimenzích. K přenosu informací potřebujete tzv. neurony – rychlé posly, kteří komunikují prostřednictvím elektrických a chemických signálů.

Když pravidelně trénujete mozek, neuronová spojení se stávají silnějšími a efektivnějšími. Prostorová inteligence, i když se primárně týká vnímání prostoru, má hluboký vztah k logice. Analyzováním obrázků v našem rébusu kombinujete svou prostorovou inteligenci s logickým myšlením. Když se tedy pustíte do tohoto kvízu a snažíte se najít odpovídající obličeje, váš mozek propojuje prostorové vnímání s logikou, testuje různé kombinace, dokud nenajde ten správný obraz.

Řešení úlohy naleznete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. BUDETE TAKÉ POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYCHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -