Sobota, 25 května, 2024

IQ test pro nejchytřejší. Doplň správná čísla do chybějících polí. Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně obtížný kvíz, který prověří především vaše matematické schopnosti a logické uvažování. Většina lidí s řešením bude mít problémy. Pokud se vám podaří čísla doplnit do minuty, můžete se považovat za mimořádně inteligentního, protože patříte mezi pouhá 2 procenta lidí. Gratulujeme!

- Reklama -

Na obrázku vidíte modrou kostku pokrytou rovnicemi. Půlku čísel vidíte, půlku máte doplnit tak, aby všechny matematické operace vyšly. Pokud se nevejdete s řešením do jedné minuty, nic si z toho nedělejte a klidně si čas protáhněte. Není to žádná ostuda, protože se jedná o mimořádně těžký úkol. Správné řešení najdete na konci článku.

Matematická inteligence je jednou z klíčových oblastí kognitivního fungování člověka. Týká schopnosti chápat, analyzovat a řešit matematické problémy a koncepty. Nejde pouze o číselnou kapacitu, ale také o schopnost abstraktního uvažování, identifikace vzorů, dedukce a logického řešení problémů.

Když se člověk ponoří do matematického problému, hlavním činitelem na neuronové úrovni je parietální lalok. Tato oblast mozku je primárně zodpovědná za zpracování informací o číslech a provádění aritmetických operací. Ve spolupráci s frontálním lalokem, který zajišťuje exekutivní funkce jako plánování, rozhodování a inhibiční kontrolu, umožňuje člověku efektivně řešit složité matematické problémy.

Tato matematická schopnost nepracuje izolovaně. Na neuronové úrovni spolupracuje s různými oblastmi mozku. Howard Gardner, renomovaný psycholog, rozlišuje několik různých druhů inteligence, z nichž jedna je logicko-matematická.

Zkušenosti a vzdělání hrají zásadní roli v jejím rozvoji všech druhů inteligence. Neuroplasticita, schopnost mozku měnit a adaptovat své struktury v reakci na zkušenosti, znamená, že pravidelným tréninkem můžeme skutečně posílit naše matematické schopnosti. Výzkumy ukazují, že pravidelný matematický trénink může významně zvýšit aktivitu a propojení v parietálním laloku.

Také genetika hraje významnou roli v našich matematických schopnostech. Avšak důležitá je kombinace genetických predispozic a životních zkušeností, které společně určují náš matematický potenciál. Někteří lidé mohou mít přirozené schopnosti v této oblasti, kontinuální učení a praxe můžou podstatně zlepšit naše matematické schopnosti, bez ohledu na výchozí bod.

POKUD VÁS TENTO ÚKOL BAVIL, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ. TATO ROVNICE S RYBAMI JE NEMÉNĚ OBTÍŽNOU VÝZVOU.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -