Čtvrtek, 13 června, 2024

Pozor! Tohle není dětská hra, ale pekelně těžký IQ test. Do minuty bludiště projde jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát velmi těžký IQ test, kde budete potřebovat především logiku a prostorovou inteligenci. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou. Pokud se vám podaří úkol vyřešit do minuty, můžete si právem gratulovat, protože patříte mezi pouhá dvě procenta nejlepších. Pokud se nezadaří, nezoufejte. Jde přeci jen o hru a cílem je se především pobavit.

- Reklama -

Na obrázku vidíte bludiště s osmi symboly a prázdnými poli. Vaším úkolem je doplnit do prázdných polí obrázky tak, aby nikdy nebyly vedle sebe dva stejné, a vytvořit tak cestu bludištěm. Řešení je pouze jediné a najdete ho na konci článku.

Abychom vyřešili tento rébus, musí se v našem mozku odehrát řada složitých úkolů. Když se podíváme na zadání před sebou, naše oči „přepošlou“ obraz bludiště do mozku. Vjem se pak analyzuje v oblasti zvané vizuální kortex.

Vizuální kortex se zabývá rozpoznáváním tvarů a vzorů. Když kortex „vidí“ bludiště, snaží se porozumět jeho struktuře. Rozpoznává cesty, slepé uličky a další důležité prvky.

Poté přijde na řadu tzv. pracovní paměť. Ta nám umožňuje udržet si v hlavě mapu bludiště, zatímco se snažíme najít cestu ven. Potřebujeme ji pouze při řešení tohoto konkrétního úkolu, pak se informace „promáznou“ a do dlouhodobé paměti si je už nepřeneseme.

Stěžejní je při řešení rébusu prostorová inteligence – schopnost vizualizovat objekty v prostoru a porozumět vztahům mezi nimi. Pomáhá nám rozpoznat, jakým směrem se můžeme v bludišti pohnout a jak se naše poloha změní, pokud se rozhodneme jít určitým směrem. To je na „papíře“ těžší než ve fyzickém prostoru. Naše bludiště vyžaduje abstraktní myšlení. Musíme si pohyb vizualizovat v mysli, místo toho, aby nám naše smysly poskytly přímou zpětnou vazbu.

Prostorová inteligence je důležitá pro řadu povolání, například pro architekty, inženýry, chirurgy, pilota a řidiče. Je také spojena s dalšími druhy inteligence. Například s logickou inteligencí, když musíme porozumět pravidlům bludiště a rozhodnout se, kterou cestou se vydat.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS LABYRITN BAVIL, DOPORUČUJEME VRHNOUT SE ROVNOU NA DALŠÍ ÚKOL. VYZKOUŠEJTE TENTO RÉBUS. JE ZALOŽEN NA TROŠKU ODLIŠNÉÍM PRINCIPU, ALE PROSTOROVOU ORIENTACI A LOGIKU BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -