Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ test prostorové inteligence a logiky: Najdi do půl minuty, odkud vypadla kostka!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás velmi náročný úkol. Prověří především vaši schopnost manipulovat s trojrozměrnými obrazci v mysli a také logické uvažování. Pokud máte i v běžném životě dobré orientační smysly a nedělá vám problém například čtení v mapách, bude pro vás úkol snazší než pro ostatní. Při řešení se zapojují podobná centra a mozek je nucen provádět obdobné úkony.

- Reklama -

Na obrázku vidíte šest kostek s čísly na stranách a výřez, který u jedné z kostek vypadl. Vaším úkolem je určit, která to je. Řešení existuje jediné a najdete ho na konci článku.

Při řešení úkolu prostorové inteligence a logiky, který spočívá v nalezení kostky, se v mozku odehrává řada procesů. Jedná se o komplexní úkol, který vyžaduje manipulaci s trojrozměrnými obrazci v mysli a logické uvažování.

Prostorová orientace je schopnost vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými vztahy mezi objekty. Je to dovednost, která nám umožňuje orientovat se ve fyzickém prostoru, pracovat s mapami, rozpoznávat tvary a vzorce, a také manipulovat s objekty v mysli.

Při řešení tohoto úkolu se v mozku aktivují různé části, které spolupracují. Jednou z hlavních oblastí je posteriorní parietální kůra v zadní části mozku. Tato oblast je zodpovědná za zpracování informací o prostoru, pohybu a pozici objektů v prostoru.

Další důležitou oblastí je frontální kortex v přední části mozku. Je zapojený do plánování, rozhodování a vykonávání úkolů. Při řešení úkolu se ve frontálním kortexu formují strategie a plány, které nám pomáhají najít správnou kostku.

Také limbický systém může hrát roli při řešení úkolu prostorové inteligence. Je spojen s emocemi a motivací a může ovlivnit naši schopnost soustředit se a vytrvat při řešení úkolu.

Informace o vizuálním vjemu kostky se zpracovávají v vizuální kůře, která následně komunikuje s posteriorní parietální kůrou a frontálním kortexem. Oblasti spolupracují na analýze prostorových vztahů mezi kostkami a hledání řešení. Vytváříme mentální obraz prostoru. S využitím prostorové orientace a logického uvažování srovnáváme informace o jednotlivých kostkách a hledáme shodu mezi výřezem a jednou z kostek.

Také je důležité, jakým způsobem se přistupuje k řešení úkolu. Někteří lidé mohou preferovat vizuální představivost a vytvářet si mentální obrazy kostek, zatímco jiní se spoléhají na abstraktní myšlení a analytické úvahy.

Prostorová orientace se vyvíjí od dětství a je ovlivněna jak genetickými faktory, tak i prostředím, ve kterém žijeme. Někteří jedinci mají vrozeně silnější prostorovou inteligenci, zatímco jiní se mohou prostorovou orientací více potýkat a vyžadovat více tréninku a cvičení.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SE VÁM NÁŠ RÉBUS LÍBIL, MŮŽETE SE HNED VRHNOUT NA DALŠÍ. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDNÁNÍM DLAŽDÍC. PROSTOROVOU ORIENTACI A LOGIKU BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ, ALE JE ZALOŽEN TROCHU NA JINÉM PRONCIPU. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -