Pondělí, 22 července, 2024

Pekelně těžký IQ rébus: Jak rychle dopočítáš rovnice? Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás mimořádně těžký kvíz, kteří zvládnou pouze lidé s dobře vyvinutým logickým uvažováním a matematickými schopnostmi.

- Reklama -

Před sebou vidíte křížovku složenou z čísel. Vaším úkolem je dopočítat a doplnit hodnoty do všech prázdných polí. Z hlavy to nezvládne téměř nikdo. Není žádná ostuda si k ruce vzít tužku a papír. Pokud se ani tak nevejdete do limitu jedné minuty, nezoufejte. Dopřejte si dostatek času. Jde přeci jen o hru a o to, abyste příjemným způsobem procvičili vaše mozkové buňky.

Co je potřeba ke zvládnutí tohoto úkolu a jakou práci musí mozek odvést, aby úkol vyřešil?

Zvládnout takto komplexní úkol, jako je tento, který kombinuje matematické rovnice a prostorový rébus, vyžaduje zapojení mnohých oblastí mozku.

Na začátku procesu je potřeba interpretovat vizuální informace. Musíme aktivovat oblasti mozku zodpovědné za vizuální zpracování, především primární vizuální kortex v zadní části mozku. Je jakousi první „zastávkou“ pro informace, které přicházejí z našich očí.

Poté je potřeba informace abstrahovat a porozumět jejich kontextu. Tady na scénu vstupuje prefrontální kortex spojovaný s vysokými kognitivními funkcemi, jako je plánování, rozhodování a abstraktní myšlení.

Následuje proces, kde se zapojuje naše „vnitřní kalkulačka“- intraparietální sulcus. Zpracovává numerické informace a provádí potřebné matematické výpočty.

Pokud je úkol prostorově složitý, což je např. případ křížovek typu osmisměrka (toto je vlastně číselná obdoba), tak se zapojuje také parietální lalok, klíčový pro prostorové uvažování a navigaci.

Celý proces je pak koordinován hippocampem, který je centrem pro paměť a učení. Pomáhá nám zapamatovat si vzorce a strategie, které jsme použili pro řešení podobných problémů v minulosti.

Všechny procesy probíhají téměř okamžitě a současně. Naše mozkové buňky, nebo neurony, komunikují prostřednictvím rychlých elektrických impulzů a chemických signálů, které umožňují přenos informací z jedné části mozku do druhé rychlostí blízkou rychlosti světla.

I když se to může zdát jako velmi komplikovaný proces, tohle vše náš mozek dělá každý den, aniž bychom si toho byli vědomi. Každá úloha, kterou provádíme – ať už je to řešení matematických problémů, čtení mapy nebo třeba hraní šachů – vyžaduje tento druh komplexní koordinace mezi různými oblastmi mozku.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ ZÁBAVNÝ RÉBUS, DOPORUČUJEME TŘEBA TOTO HELDÁNÍ KOSTEK. DOBŘE PŮJDE LIDEM S VYVINUTOU PROSTOROVOU ORIENTACÍ. JE O NĚCO MÉNĚ NÁROČNÝ NA LOGICKÉ MYŠLENÍ, TAK SI U NĚJ ALESPOŇ ODPOČINETE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -