Čtvrtek, 13 června, 2024

Test inteligence a postřehu: Najdi nádobí, které v polici chybí. 90 % to nezvládne do 20 vteřin.

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový zábavný test inteligence a postřehu. Nejen, že se u něj na chvilku pobavíte, ale především pocvičíte rychlosti vašich mozkových spojení.

- Reklama -

Každodenní kognitivní cvičení je velmi užitečné v každém věku. V dětství podporuje vývoj mozku, u starších lidí zase zabraňuje opotřebení šedé kůry a brání rozvoji degenerativních onemocnění.

Zadání je snadné. Na obrázku vidíte poličky s nejrůznějším nádobím. Vaším úkolem je vybrat z možností ve spodní části ten druh nádobí, který v polici chybí.

Určitě to hravě zvládnete, co vás ale tlačí, je čas. Máte na správnou odpověď 20 vteřin. Pokud to zvládnete, můžete na sebe být právem pyšní. Vaše kognitivní funkce jsou na skvělé úrovni a můžete si gratulovat!

Co se děje v mozku, když se snažíme vyřešit úkol?

Všechno začíná naším vizuálním vnímáním. Když se podíváme na obrázek, naše oči zachytí různé prvky, jako jsou barvy, tvary a velikosti nádob na polici.

Vizuální informace jsou pak přeneseny do zrakové kůry, což je část mozku specializovaná na zpracování vizuálních podnětů. Zde se obrázek začíná analyzovat a mozku umožňuje identifikovat různé objekty na obrázku.

Poté, co jsme si všimli, že něco chybí na polici, naše mozkové centrum pro porovnávání (konkrétně temporální lalok) začne pracovat. Mozek porovnává nádoby na polici s možnostmi, které máme k dispozici na spodní části obrázku. Tento proces porovnávání je klíčový pro identifikaci chybějící nádoby.

Naše paměť také hraje důležitou roli. Mozek aktivuje hipokampus, což je centrum pro ukládání a vybavování si informací. Pokud jsme viděli podobné nádoby dříve, hipokampus nám může pomoci vzpomenout si na ně, a to nám může pomoci rychleji identifikovat chybějící nádobu.

Když máme všechny potřebné informace, naše mozkové centrum pro rozhodování (prefrontální kůra) začne pracovat na tom, jak se rozhodnout. Musíme určit, která nádoba chybí.

Celkově řešení tohoto úkolu je komplexní proces, který zahrnuje spolupráci různých částí mozku. Rychlost našich mozkových reakcí může být ovlivněna genetikou, tréninkem a zkušenostmi, úrovní stresu a dalšími faktory. Pravidelný trénink mozkových funkcí a udržování zdravého životního stylu mohou přispět ke zlepšení rychlosti našich mozkových reakcí a celkové kognitivní výkonnosti.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ KVÍZ BAVIL, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ. ZKUSTE UZAVŘÍT ŘETĚZEC Z KOSTIČEK DOMINA. ZDE BUDETE POTŘEBOVAT NEJEN PROSTOROVOU ORIENTACI, ALE TAKÉ VELKOU DÁVKU LOGICKÉHO UVAŽOVÁNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -