Pondělí, 22 července, 2024

Test inteligence a postřehu: Najdi nádobí, které v polici chybí. 90 % to nezvládne do 20 vteřin.

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový zábavný test inteligence a postřehu. Nejen, že se u něj na chvilku pobavíte, ale především pocvičíte rychlosti vašich mozkových spojení.

- Reklama -

Každodenní kognitivní cvičení je velmi užitečné v každém věku. V dětství podporuje vývoj mozku, u starších lidí zase zabraňuje opotřebení šedé kůry a brání rozvoji degenerativních onemocnění.

Zadání je snadné. Na obrázku vidíte poličky s nejrůznějším nádobím. Vaším úkolem je vybrat z možností ve spodní části ten druh nádobí, který v polici chybí.

Určitě to hravě zvládnete, co vás ale tlačí, je čas. Máte na správnou odpověď 20 vteřin. Pokud to zvládnete, můžete na sebe být právem pyšní. Vaše kognitivní funkce jsou na skvělé úrovni a můžete si gratulovat!

Co se děje v mozku, když se snažíme vyřešit úkol?

Všechno začíná naším vizuálním vnímáním. Když se podíváme na obrázek, naše oči zachytí různé prvky, jako jsou barvy, tvary a velikosti nádob na polici.

Vizuální informace jsou pak přeneseny do zrakové kůry, což je část mozku specializovaná na zpracování vizuálních podnětů. Zde se obrázek začíná analyzovat a mozku umožňuje identifikovat různé objekty na obrázku.

Poté, co jsme si všimli, že něco chybí na polici, naše mozkové centrum pro porovnávání (konkrétně temporální lalok) začne pracovat. Mozek porovnává nádoby na polici s možnostmi, které máme k dispozici na spodní části obrázku. Tento proces porovnávání je klíčový pro identifikaci chybějící nádoby.

Naše paměť také hraje důležitou roli. Mozek aktivuje hipokampus, což je centrum pro ukládání a vybavování si informací. Pokud jsme viděli podobné nádoby dříve, hipokampus nám může pomoci vzpomenout si na ně, a to nám může pomoci rychleji identifikovat chybějící nádobu.

Když máme všechny potřebné informace, naše mozkové centrum pro rozhodování (prefrontální kůra) začne pracovat na tom, jak se rozhodnout. Musíme určit, která nádoba chybí.

Celkově řešení tohoto úkolu je komplexní proces, který zahrnuje spolupráci různých částí mozku. Rychlost našich mozkových reakcí může být ovlivněna genetikou, tréninkem a zkušenostmi, úrovní stresu a dalšími faktory. Pravidelný trénink mozkových funkcí a udržování zdravého životního stylu mohou přispět ke zlepšení rychlosti našich mozkových reakcí a celkové kognitivní výkonnosti.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ KVÍZ BAVIL, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ. ZKUSTE UZAVŘÍT ŘETĚZEC Z KOSTIČEK DOMINA. ZDE BUDETE POTŘEBOVAT NEJEN PROSTOROVOU ORIENTACI, ALE TAKÉ VELKOU DÁVKU LOGICKÉHO UVAŽOVÁNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -