Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ test jen pro chytré hlavy: Doplňte rovnice a zjistěte jaká číselná hodnota odpovídá kartám. Dáte to?

Mohlo by vás zajímat

Tento test bude vyžadovat velkou dávku logického myšlení, ale také trpělivosti. Na obrázku máte pět rovnic poskládaných z čtyř druhů karet. Každý druh karty představuje jednu číselnou hodnotu. Poslední rovnice jako jediná obsahuje konkrétní číslo.

- Reklama -

Vaším úkolem je projít si rovnice, vyřešit je a dosadit za každý druh karty konkrétní číslo. V našem úkolu si procvičíte všechny základní matematické operace: sčítání, odčítání a násobení. 

Při řešení úkolu je nejdůležitější poslední rovnice obsahující konkrétní číslo. Z té budete vycházet a snažit se dopočítat hodnoty jednotlivých karet.

Tímto úkolem cvičíte dovednost logického myšlení a matematického uvažování, trénujete trpělivost a schopnost řešit složité úkoly metodou pokus-omyl.

Jak řešit podobné úlohy?

Řešení matematických problémů a logických úkolů je klíčovou dovedností, kterou lze aplikovat ve všech oblastech života. Pokud dokážeme systematicky přemýšlet a nalézat řešení problémů, můžeme se vyhnout chybám a dosáhnout úspěchu ve soukromém i pracovním životě. Právě takovou dovednost cvičíme při řešení úkolu s rovnicemi složenými z karet.

Důležitou součástí tohoto úkolu je trpělivost. Někdy je potřeba projít rovnice několikrát, než se podaří najít správné řešení. Trpělivost je vlastnost, kterou potřebujeme všichni a denně. Ne nadarmo se říká, že trpělivost růže přináši.

Tak co? Prokázali jste dostatečnou dávku trpělivosti a dotáhli úkol do konce? Tak schválně kolik vám vyšlo. Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

KDYBY VÁM TENTO RÉBUS PŘIŠEL PŘÍLIŠ JEDNODUCHÝ, ZKUSTE DALŠÍ ZALOŽENÝ NA PODOBNÉM PRINCIPU, JEN O NĚCO OBTÍŽNĚJŠÍ.

NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -