Úterý, 23 července, 2024

IQ test jen pro chytré hlavy: Doplňte rovnice a zjistěte jaká číselná hodnota odpovídá kartám. Dáte to?

Mohlo by vás zajímat

Tento test bude vyžadovat velkou dávku logického myšlení, ale také trpělivosti. Na obrázku máte pět rovnic poskládaných z čtyř druhů karet. Každý druh karty představuje jednu číselnou hodnotu. Poslední rovnice jako jediná obsahuje konkrétní číslo.

- Reklama -

Vaším úkolem je projít si rovnice, vyřešit je a dosadit za každý druh karty konkrétní číslo. V našem úkolu si procvičíte všechny základní matematické operace: sčítání, odčítání a násobení. 

Při řešení úkolu je nejdůležitější poslední rovnice obsahující konkrétní číslo. Z té budete vycházet a snažit se dopočítat hodnoty jednotlivých karet.

Tímto úkolem cvičíte dovednost logického myšlení a matematického uvažování, trénujete trpělivost a schopnost řešit složité úkoly metodou pokus-omyl.

Jak řešit podobné úlohy?

Řešení matematických problémů a logických úkolů je klíčovou dovedností, kterou lze aplikovat ve všech oblastech života. Pokud dokážeme systematicky přemýšlet a nalézat řešení problémů, můžeme se vyhnout chybám a dosáhnout úspěchu ve soukromém i pracovním životě. Právě takovou dovednost cvičíme při řešení úkolu s rovnicemi složenými z karet.

Důležitou součástí tohoto úkolu je trpělivost. Někdy je potřeba projít rovnice několikrát, než se podaří najít správné řešení. Trpělivost je vlastnost, kterou potřebujeme všichni a denně. Ne nadarmo se říká, že trpělivost růže přináši.

Tak co? Prokázali jste dostatečnou dávku trpělivosti a dotáhli úkol do konce? Tak schválně kolik vám vyšlo. Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

KDYBY VÁM TENTO RÉBUS PŘIŠEL PŘÍLIŠ JEDNODUCHÝ, ZKUSTE DALŠÍ ZALOŽENÝ NA PODOBNÉM PRINCIPU, JEN O NĚCO OBTÍŽNĚJŠÍ.

NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -