Sobota, 25 května, 2024

Logická hra se zápalkami: Vyřešíte 3 matematické rovnice? Tohle zvládnou jen skutečné chytří!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kviz vysoké obtížnosti. Prověří váš postřeh, rychlost a logické myšlení. Možná na první pohled vypadá jednoduše, ale vůbec není. Před sebou vidíte tři zdánlivě snadné rovnice. Vždy se jedná o součin dvou čísel a výsledek. Výsledek je ale u všech chybný. 

- Reklama -

Vaším úkolem je posunout v každé rovnici pouze jednou zápalkou tak, aby výsledek byl správný. 

Nedávejte si žádný časový limit. Jedná se o velmi těžký úkol. Dopřejte si dostatek času, abyste byli v pohodě a mohli se plně soustředit. Pokud vyřešíte všechny tři úkoly, můžete se považovat za velmi inteligentního člověka. Vaše logické uvažování je v silném nadprůměru. Gratulujeme!

Historie zápalek

Historie zápalek sahá až do antického Řecka a Říma. Malé dřevěné tyčinky se namáčely v hořlavých látkách a pak zapalovaly.

První moderní zápalky vynalezl v roce 1805 britský chemik John Walker. Jeho zápalky vypadaly podobně jako dnešní. Byly ale mnohem nebezpečnější. Vršek dřevěné tyčinky byl pokrytý směsí chloristanu draselného, křídy a lepidla.

Zapalovaly se třením po jakékoli tvrdé ploše. Nazývaly „Lucifers“ (latinsky „nositele světla“) Směs hlavičky byla ale tak vysoce hořlavá, takže byly nebezpečné a často docházelo k samovznícení. 

V roce 1827 byly vynalezeny bezpečnější zápalky Hlavička obsahovala fosfor namísto chloristanu draselného. Tyto zápalky byly méně nebezpečné a používaly se po mnoho let.

V roce 1855 byly vynalezeny „sírové hlavičky“, které se staly běžným typem zápalek a používaly se až do konce 20. století. 

Dnes se používají bezpečné zápalky s hlavičkou pokrytou hořlavou látkou, která se aktivuje třením na speciální ploše na krabičce zápalek. 

Nepodařilo se vám tento obtížný rébus vyřešit. Nevadí. Zkuste tento. Je o něco jednodušší. K obtížnějšímu se můžete vrátit později.

Správné řešení hádanky:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -