Úterý, 23 července, 2024

Logická hra se zápalkami: Vyřešíte 3 matematické rovnice? Tohle zvládnou jen skutečné chytří!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kviz vysoké obtížnosti. Prověří váš postřeh, rychlost a logické myšlení. Možná na první pohled vypadá jednoduše, ale vůbec není. Před sebou vidíte tři zdánlivě snadné rovnice. Vždy se jedná o součin dvou čísel a výsledek. Výsledek je ale u všech chybný. 

- Reklama -

Vaším úkolem je posunout v každé rovnici pouze jednou zápalkou tak, aby výsledek byl správný. 

Nedávejte si žádný časový limit. Jedná se o velmi těžký úkol. Dopřejte si dostatek času, abyste byli v pohodě a mohli se plně soustředit. Pokud vyřešíte všechny tři úkoly, můžete se považovat za velmi inteligentního člověka. Vaše logické uvažování je v silném nadprůměru. Gratulujeme!

Historie zápalek

Historie zápalek sahá až do antického Řecka a Říma. Malé dřevěné tyčinky se namáčely v hořlavých látkách a pak zapalovaly.

První moderní zápalky vynalezl v roce 1805 britský chemik John Walker. Jeho zápalky vypadaly podobně jako dnešní. Byly ale mnohem nebezpečnější. Vršek dřevěné tyčinky byl pokrytý směsí chloristanu draselného, křídy a lepidla.

Zapalovaly se třením po jakékoli tvrdé ploše. Nazývaly „Lucifers“ (latinsky „nositele světla“) Směs hlavičky byla ale tak vysoce hořlavá, takže byly nebezpečné a často docházelo k samovznícení. 

V roce 1827 byly vynalezeny bezpečnější zápalky Hlavička obsahovala fosfor namísto chloristanu draselného. Tyto zápalky byly méně nebezpečné a používaly se po mnoho let.

V roce 1855 byly vynalezeny „sírové hlavičky“, které se staly běžným typem zápalek a používaly se až do konce 20. století. 

Dnes se používají bezpečné zápalky s hlavičkou pokrytou hořlavou látkou, která se aktivuje třením na speciální ploše na krabičce zápalek. 

Nepodařilo se vám tento obtížný rébus vyřešit. Nevadí. Zkuste tento. Je o něco jednodušší. K obtížnějšímu se můžete vrátit později.

Správné řešení hádanky:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -