Sobota, 20 dubna, 2024

Stačí pohnout jedinou zápalkou, aby nezůstal žádný trojúhelník. Pod 10 sekund to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Dnes jsme pro vás připravili zdánlivě jednoduchý úkol. Zavařte své mozkové závity, máte na to dvacet sekund. Pokud úkol vyřešíte, jste superinteligentní.

- Reklama -

Pokud vám to bude trvat déle, nezoufejte. Takto rychle to skutečně dá málokdo…

Náš obrázek je poskládán z osmnácti stejně dlouhých sirek. V obrazci se skládají do šesti různých trojúhelníků. Větší jsou z šesti sirek, menší pouze ze tří.

Zadívejte se na obrázek a pekelně se soustřeďte. Vaším úkolem je odebrat jednu jedinou sirku a zrušit tím veškeré trojúhelníky v obrazci. Úkol vypadá znánlivě jednoduše, protože se vlastně jedná o jediný úkon, ale ve skutečností je možná to obtížnější.

Podívejte se na hodinky! Máte deset sekund….

Řešení:

Řešení bylo odebrat středovou sirku! Všechny trojúhelníky rázem zmizí a obrazec dále vypadá krásně symetrický. Teď to vypadá jednoduše, že?

sirky řešení
Foto: Depositphotos.com

Chcete ještě potrápit své mozkové závity? Zkuste na pirátském obrázku najít 10 rozdílů.

Za jak dlouho jste na řešení přišli? Pokud to bylo méně než za 10 sekund, můžete na sebe být pyšní!

Věděli jste ze:

První krabička zápalek byla vyrobena v roce 1826 anglickým chemikem Johnem Walkerem. Pojmenoval je „Lucifers“. Byly ale velmi nebezpečné, protože jejich hlavička byla tvořena nasyceným chloristanem draselným. Často se stávalo, že explodovaly a svého majitele popálily. V roce 1855 vynalezl švédský chemik Johan Edvard Lundström bezpečnější zápalky s hlavičkou z fosforečnanu draselného, které jsou stále používány dodnes.

Pokud nemáte dost, zkuste ještě tento rébus vhodný především pro milovníky šachu.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -