Sobota, 25 května, 2024

Jak rychle najdete 10 rozdílů v pirátském obrázku? Vsaďte se, že do minuty to nesvedete!

Mohlo by vás zajímat

Hlavně nevěřte romantickým filmům o statečných a spravedlivých „rebelech moří“. Piráti byli pěkná sebranka! Tenhle vypadá ale neškodný. Najdete 10 rozdílů mezi obrázky? Pokud to zvládnete pod minutu, jste skvělí!

- Reklama -

Piráti vyskytovali po celém světě, přičemž nejznámější byli piráti Karibiku v 17. a 18. století. Někteří piráti se specializovali na únosy lidí, které pak prodali jako otroky.

Pirát hrdina – jen hloupý mýtus

Existují však i případy, kdy byli piráti považováni za hrdiny. Když útočili na námořní plavidla nepřátel v době války, a tak se stali symbolem odporu proti autoritě. Odsud pak pochází ona matoucí představa piráta – romantického bojovníka za spravedlnost.

Jak se ale ocitl náš pirát na pustém ostrově a kolik jste stihli najít rozdílů?

Toto je správné řešení:

pirát rozdíly
Foto: Depositphotos.com

A jak se pirát na ostrov dostal?

Pravděpodobně ho jeho druhové vysadili na pustém ostrově, protože se dopustil nějakého strašného přečinu proti pirátským zákonům. Dostal láhev rumu a zbraň s jedinou kulkou.

Tohle není výmysl z filmů, takový trest skutečně existoval a praktikoval se nejen mezi piráty, ale i mezi „seriózními“ námořníky.

Jak to bylo s Robinsonem?

V roce 1704 byl skotský námořník Alexander Selkirk za nepřiměřenou drzost, opilství a výtržnosti potrestán vyhoštěním na opuštěný ostrov Más a Tierra u pobřeží Chile.

Poklad sice nenašel, ale kupodivu přežil. Po čtyřech letech a čtyřech měsících byl náhodně objeven a zachráněn. Dne 2. února 1709 byl následně dopraven zpět do Anglie.

Ze Selkirka se rázem stala celebrita. Jeho příběhem se inspiroval sám slavný spisovatel Daniel Defoe. Ze prostořekého námořníka udělal Robinsona Crusoe. Selkirik sice nenašel poklad, ale jeho drzost se mu vlastně docela vyplatila.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -