Pondělí, 15 dubna, 2024

Provedete koně po šachovnici a nešlápnete na kříž? Pod 20 vteřin to nedokáže téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Šachy jsou hrou s bohatou historií a přesný původ není zcela znám. Pravděpodobně vznikly v oblasti Indie nebo Persie v 6. nebo 7. století. Původní název hry zněl „čaturanga“ a hráli ji v té době indičtí králové, kteří byli fascinováni strategickou povahou hry.

- Reklama -

My pro vás připravili drobný „šachový rychlotesník“, abyste si mohli vyzkoušet rychlost a pohotovost vašich mozkových závitů. Pozorně se zadívejte na tento obrázek. Uvidíte na něm klasickou černobílou šachovnici pouze s jednou figurkou koně. Dokážete s ní proskákat tak, abyste nestoupli na pole s červeným křížkem?

A teď zpět k historii. V průběhu staletí se šachy šířily dále do Asie, kde získaly popularitu především mezi elitou. V 9. století se hra rozšířila do Arabie a odkud se dostala do západního světa prostřednictvím arabských dobyvatelů a obchodníků. Ve středověku se šachy staly oblíbenou hrou evropských šlechticů a jejich pravidla se začala ustalovat.

Pozor! Jak skáče kůň?

V roce 1475 byla vytištěna kniha shrnující pravidla hry a o sto let později, v roce 1575, byl vydán první oficiální šachový manuýl. V průběhu 18. a 19. století se šachy staly populární hrou mezi širokou veřejností a začaly se pořádat první šachové turnaje.

V moderní době jsou šachy stále populární po celém světě a mají silnou a aktivní hráčskou základnu. Existují oficiální mezinárodní turnaje, jako je například mistrovství světa v šachu, které se konají každé dva roky.

Šachy jsou také populární jako online hra a existuje mnoho aplikací a webových stránek, které umožňují hrát šachy online s hráči z celého světa.

Zde najdete řešení. Nebylo to tak snadné, že? Pokud se Vám nepovedlo proskákat šachovnicí do 20 vteřin nezoufejte. To vážně dokáže pouze génius. Garri Kasparov je jen jeden!

iq test šachy řešení
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -