Sobota, 18 května, 2024

Arnold Schwarzenegger udeřil ve filmech víc zvířat než kterýkoli jiný herec

Mohlo by vás zajímat

Legendární kulturista Arnold Schwarzenegger je uznávanou hollywoodskou hvězdou, dosáhl během svého života neuvěřitelných úspěchů. Rakouský rodák se stal sedminásobným držitelem titulu Mr. Olympia a hrál v kultovních filmech jako Terminátor nebo Predátor. Existuje přitom jeden unikátní rekord, který ho odlišuje od jeho hereckých kolegů – takový, který by možná nečekal.

- Reklama -

Během nedávného vystoupení v pořadu Jimmyho Kimmela čekalo na 75letého Arnolda Schwarzeneggera poněkud zvláštní překvapení. Když Kimmel ke konci výstupu po jeho vyprávění o Johnnym Carsonovi nečekaně stočil řeč na jeho snídání se zvířaty (kterým se v době covidové epidemie snažil upozornit na důležitost sociálních rozestupů), se zlomyslným úsměvem ve tváři poškádlil akční hvězdu ohledně zvláštního rekordu, který drží. „Víš, Arnolde, zjistili jsme s mým týmem, že držíš jeden světový rekord,“ zavtipkoval Kimmel.

Bojoval s velbloudy, psy i medvědem

Schwarzenegger se zaujatě naklonil jako by se zajímal, zda se o tomto nečekaném ocenění dozví více. Kimmelova odpověď vyvolala okamžitou reakci publika: „Podle našich zjištění jsi držitelem titulu ‚udeřil více zvířat než kterýkoli jiný herec‘.“

Studio propuklo v smích, zatímco se na obrazovce přehrávala montáž scén, v nichž Arnold Schwarzenegger svádí filmové bitvy se zvířaty.

Od zápasení s medvědem ve filmu Herkules v New Yorku až po střet s velbloudy, psy a soby ve filmech Conan ničitel a Pravdivé lži – nemohlo být pochyb o tom, že Schwarzenegger během své slavné kariéry zažil několik nezapomenutelných setkání s CGI a animatronickými tvory. A právě to je podle něj důležité. „Je důležité vědět, že se ve skutečnosti nikdy nedotkneme skutečného zvířete – vždy jde o napodobeninu nebo CGI zvíře,“ řekl.

Známý milovník zvířat

Slavný silák je proslulý svou láskou ke zvířatům a starost o dobré životní podmínky zvířat je na něm zřejmá. Zdůraznil, že filmová kouzla a speciální efekty umožnily filmařům vytvořit realistické a napínavé scény, aniž by ublížili jakýmkoli živým tvorům.

Navzdory svým fiktivním alternacím na plátně by totiž Arnold Schwarzenegger ve skutečném životě zvířeti nikdy neublížil. Naopak – je oddaným obhájcem jejich práv. Svůj domov sdílí s hotovým zvěřincem adoptovaných zvířat, včetně čtyř psů, osla jménem Lulu, miniaturního koně jménem Whiskey a dokonce i prasete. A jak ukázal dokument Arnold na Netflixu, denně o ně sám pečuje naprosto láskyplně – zvířata dokonce mohou do jeho domu.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -