Sobota, 20 dubna, 2024

Arnold Schwarzenegger se podělil o tajemství, jak si udržet kondici i ve vyšším věku

Mohlo by vás zajímat

Arnold Schwarzenegger, bývalý držitel titulu Mr. Olympia a přední hollywoodská akční hvězda, se ve svém nejnovějším newsletteru podělil o své názory na stárnutí a udržování kondice.

- Reklama -

Arnold Schwarzenegger je již více než pět desetiletí známou osobností, od svých začátků jako ikonický kulturista přezdívaný „Rakouský dub“, přes akční hollywoodskou hvězdu až po úspěšnou politickou kariéru. V nejnovějším díle svého online zpravodaje se posadil ke stolu s fanoušky, aby se zamyslel nad tím, jak ho stárnutí ovlivnilo po fyzické i psychické stránce.

Na otázku ohledně fyzického dopadu stárnutí Arnold odpověděl: „No, přiznejme si to, všichni musíme přijmout realitu a dělat to nejlepší, co umíme. Nikdy není snadné přijmout fakt, že už nejsme tak mladí jako dřív. Věděli jste, že více než 2 miliony Američanů starších 65 let trpí depresemi? Domnívám se, že hodně z toho pramení z hormonálních změn, které způsobují, že s přibývajícím věkem ztrácíme svaly. Celosvětový trh s přípravky proti stárnutí má hodnotu 58 miliard dolarů, což jen dokazuje, kolik lidí se snaží udržet si mládí.“

Schwarzenegger musel upravit svůj trénink

Arnold se však nevzdává snadno. Nabídl několik praktických rad pro všechny, kteří chtějí s přibývajícím věkem upravit svůj tréninkový režim. „Provedl jsem změny ve svém tréninkovém režimu, abych se zaměřil na udržení štíhlosti a bez zranění. Odklonil jsem se od volných vah a přešel jsem na posilovací stroje. Tento přechod jsem provedl již v roce 2012 a nejsem sám. Během nedávného rozhovoru s časopisem Men’s Health prozradil trojnásobný vítěz soutěže Mr. Olympia Frank Zane, že začal používat posilovací stroje po dovršení 70 let.“

Každý den v posilovně

Arnold pevně věří v sílu cvičení a navzdory svému věku pokračuje v každodenním cvičení. Řekl: „Jsem na tréninku závislý a den musím začít v posilovně. I když moje tělo už nebude reagovat tak jako před padesáti lety, stále se dokážu udržet v co největší míře a přináší mi to velkou radost.“

Bývalý kalifornský guvernér se také podělil o své myšlenky, jak ho stárnutí ovlivnilo po psychické stránce. „Cítím se teď mnohem chytřejší, než když jsem byl mladší. Přečetl jsem více knih, potkal více zajímavých lidí, zmoudřel a samozřejmě se poučil ze svých úspěchů i chyb. Ve svých 74 letech bojuji za čisté životní prostředí, jsem zastáncem fitness, bojovníkem za dobré vládní reformy, podnikatelem a samozřejmě i bavičem. Za mých mladých let bych nebyl schopen inteligentně hovořit o zdravotnické politice nebo infrastruktuře, ale nyní mi hluboké rozhovory na tato témata přinášejí velkou radost.“

Nejen cvičit, ale i dávat

Arnold zdůraznil, jak je důležité dávat peníze potřebným a jak ho to ve stáří ještě více naplňuje. „Nakonec nebudeme posuzováni podle toho, kolik vyděláváme, ale podle toho, kolik dáváme. Není to jen o mně, je to o nás,“ řekl. „Můj život se stal naplněnějším teprve tehdy, když jsem se naučil, že život je o dávání. A o tom to celé je.“

Podle všeho tak Arnold Schwarzenegger ušel od svých kulturistických začátků dlouhou cestu a nadále se vyvíjí a roste, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Jeho neochvějné odhodlání věnovat se fitness a jeho vášeň slouží jako inspirace pro nás všechny.

Zdroj:

schwarzenegger.com, timesnownews.com, fitnessvolt.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -