Středa, 15 ledna, 2025

Sex ve vesmíru: Podle francouzského astronauta k němu už došlo

Mohlo by vás zajímat

Pokud i vás zajímá, jak je to se sexem ve vesmíru, jste na správném místě.

- Reklama -

Sex ve vesmíru je otázkou od první úspěšné cesty mimo atmosféru. Jak to s ním ve skutečnosti je?

Vesmírné experimenty jsou často takové, že by klidně mohly vyhrávat ceny za podivnost. Počínaje vystřelováním šimpanzů odsouzených k smrti na oběžnou dráhu až po odměňování pavouků ve stavu beztíže. Na opačném konci spektra možných vědeckých pokusí se nachází „crème de la crème“ vědeckofantastických fantazií: sex ve vesmíru. Došlo už k němu vůbec?

NASA prý zkoumala ve vesmíru 10 poloh

V roce 2000 se francouzský astronom Pierre Kohler dostal na titulní stránky novin, když ve své knize „Poslední mise“ tvrdil, že NASA během mise raketoplánu v roce 1996 zkoumala možnost deseti sexuálních poloh při nízké gravitaci.

NASA to dodnes důrazně popírá a tvrdí, že zatím žádná lidská bytost ve vesmíru nepodstoupila sexuální styk. Jenže vážně to tak je? Mluví se totiž i o tom, že možnosti milostného spojení ve vesmíru zkoumali i Rusové. Ti údajně také prováděli experimenty týkající se možností sexu ve vesmíru.

Experimenty týkající se vlivu vesmíru na lidský reprodukční systém tudíž nejspíš nejsou ničím novým. Koneckonců, pokud odhlédneme od veškerého kulturního balastu, sexuální reprodukce je ústředním procesem veškerého bytí. V počátcích výzkumu vesmíru dokonce panovala nejistota, jak může cesta na oběžnou dráhu ovlivnit schopnost člověka rozmnožovat se.

Případ těhotné kosmonautky

Sovětští vědci věnovali zvláštní pozornost těhotenství kosmonautky Valentiny Těreškovové v roce 1964. Po návratu z oběžné dráhy se Těreškovová provdala za kolegu kosmonauta Andreje Nikolajeva a jak píše newscientist.com, brzy otěhotněla s prvním dítětem na světě, které se narodilo dvěma veteránům kosmických letů.

Dcera manželů se ukázala být naprosto zdravá, ale tento případ byl v rozvíjejícím se oboru kosmické medicíny do značné míry neprobádaným územím. Načasování rodičovství dokonce vedlo některé k otázce, zda svazek nemohl být domluvený – vědecký experiment sám o sobě.

Pokud jde o budoucnost sexu ve vesmíru, zastánci tvrdí, že je to jen otázka času. Podle většiny je vcelku nereálné (a možná i nezdravé) zakázat sexuální aktivity na palubách mnohaletých pilotovaných misí.

Zdroj:

https://www.newscientist.com/article/mg13918864-300-whatever-became-of-valentina-tereshkova-the-first-woman-in-space/

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/2391514/Lust-in-space-Nasa-must-iron-out-the-kinks-in-space-sex-if-man-is-to-settle-on-Mars.html

https://www.theguardian.com/science/2000/feb/24/spaceexploration.internationalnews1

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.
- Reklama -