Čtvrtek, 9 ledna, 2025

Čínský IQ test postřehu a bystré mysli: Najdi co nejrychleji 8 rozdílů. Pozor! Jsou dobře skryté!

Mohlo by vás zajímat

Toto není obyčejná dětská hra, ale poměrně těžký úkol. V čínské ilustracích máte najít osm rozdílů. Jsou ale mimořádně dobře skryté, takže nalezení všech je těžkou záležitostí. Dejte si na úkol dostatek času.

- Reklama -

Ve staré Číně bylo hledání rozdílů mezi obrázky rozšířenou činností. Touto intelektuální hrou si Číňané cvičili svou pověstnou bystrou mysl, tříbili estetické cítění a pěstovali smysl pro krásu, relaxovali a bavili se. Tato metoda se používala ke zkoušení a tréninku postřehu a soustředění.

Hledání rozdílů

Toto cvičení mělo mnoho forem, ale obecně se dalo rozdělit na dvě části: vizuální a kognitivní. Vizuální část spočívala v porovnávání dvou stejných nebo podobných obrázků a hledání rozdílů mezi nimi. Kognitivní část zahrnovala práci s pamětí, kde si jednotlivec musel zapamatovat jeden obrázek a porovnat ho s dalším. Tato metoda se používala také k výuce čtení a psaní.

Cvičení mysli bylo součástí vzdělávání a bylo povinné pro všechny studenty. V Číně ho považovali za důležitou součást výuky, protože zlepšovalo studentův postřeh, soustředění a celkovou intelektuální výkonnost ve škole.

Dnes je vědecky prokázáno, že podobná cvičení v dětství a mládí pomáhají předcházet výskytu demence a jiných neurodegenerativních onemocnění v pokročilém věku. Tyto metody cvičení mysli se stále jsou používají v některých tradičních školách v Číně.

Staří Číňané byli velmi moudří a důkazem je i jejich přístup ke vzdělávání a celkovému duševnímu zdraví. Cvičením mysli se v Číně i bavili při nejrůznějších společenských událostech. Hledání rozdílů mezi obrázky byla oblíbená zábava na trzích a festivalech.

Jakými dalšími metodami si ještě Číňané udržovali duševní zdraví?

Staří Číňané se věnovali tréninku dalších mentálních funkcí, jako jsou postřeh, paměť a logika. Velmi známá je starověká hra Go – desková hra s jednoduchými pravidly, ale s nekonečnými možnostmi kombinací tahů. Další účinnpu metodou bylo učení se básní nazpaměť a recitace na veřejnosti, což nejen posilovalo nejen paměť, ale také kultivovalo výrazové schopnosti a sebevědomí.

Tai Chi, tradiční čínská forma cvičení, byla také velmi populárním způsobem tréninku rovnováhy, koordinace a pozornosti. Kromě toho se staří Číňané věnovali meditaci. Klidnila jim mysl a zlepšovala koncentraci.

Už ve starověku dbali obyvatelé Číny na dodržování zdravého životního stylu – vyhledávali kvalitní stravování, spánek a cvičení, což přispělo k celkovému zdraví a vitalitě těla a mysli.

Správně řešení naleznete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY, ZKUSTE DALŠÍ STAROU HRU. DOPLNTE SPRÁVNÉ ROVNICE Z DOMINOVÝCH KOSTIČEK. ZDE PRO ZMĚNU PROCVIČÍTE LOGICKÉ UVAŽOVÁNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.
- Reklama -