Čtvrtek, 13 června, 2024

Test inteligence a rychlosti: Za jak dlouho vyřešíte všechny rovnice? Do 30 vteřin to dá jen machr!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vaše mozkové závity zábavný úkol. Obtížnosti je nízké až střední, ovšem pouze v momentu, máte-li na něj spoustu času. Když se budete muset vejít s řešením do půl minuty, stává se z dětské doplňovačky úloha přímo zapeklitá.

- Reklama -

Zadání je jasné. Kdo ho nepochopí na první pohled, ať se do luštění raději ani nepouští. 

Na jedné straně je pět rovnic, na straně druhé osm kostiček domina. Doplnit kostičky do rovnic bude hračka, otázka je, za jak dlouho se vám to podaří. 

Pokud to zvládnete do půl minuty, jste skutečně bystří, úžasně rychlí a můžete si gratulovat! Pokud se Vám to nepovede, nezoufejte, rozhodně nejste jediní!

Domino známe všichni, ale věděli jste že….?

Hra domino vznikla pravděpodobně ve 12. století v Číně, ale  existují i jiné teorie o jejím původu. Někteří badatelé tvrdí, že bylo vynalezena v Egyptě a kostky měly jednu stranu bílou a druhou černou. 

V Číně hra v průběhu století nabyla takové popularity, že se stala hrou národní. Z Asie se domino v 18. století rozšířilo do Evropy, kde se stalo oblíbenou hrou v domácnostech, kavárnách a klubech.

V současné době existuje mnoho různých variant domino hry. Liší se počtem kostek, pravidly a způsobem hraní. Mezi nejpopulárnější patří hra s 28 kostkami rozdělenými do dvou části a s puntíky od nuly do šesti. Tu pravděpodobně znáte i vy. 

Domino je dle psychologů je jednou z nejužitečnějších společenských her vůbec. Často se používá jako nástroj k rozvoji strategického a logického myšlení, stejně jako k zlepšení sociálních interakcí a schopnosti spolupracovat s ostatními hráči. Vhodné je pro všechny věkové kategorie.

Domino se skvělé jako terapeutická hra v domovech a klubech pro seniory. Nejen že jejím hraním bojujete proti stárnutí mozku, ale je i příjemným společenským aktem, který rozvíjí sociální vztahy. 

POKUD VÁM TENTO ÚKOL PŘIŠEL PŘÍLIŠ JEDNODUCHÝ A CÍTÍTE SE NA VÍC, ZKUSTE TŘEBA TENTO NÁROČNÝ ŠACHOVÝ KVÍZ. PROVEDETE KONĚ PO ŠACHOVNICI SPRÁVNÝM ZPŮSOBEM? PUSTIT SE DO TOHO MŮŽETE ZDE.

Zde najdete správné řešeni dnešní hádanky, kdybyste ho tedy náhodou potřebovali:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -