Středa, 8 ledna, 2025

IQ test pro nejchytřejší: Jaké číslo dosadíte za včelu a motýla. Do minuty to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili skutečně extra těžký kvíz. Nenechte se zmýlit tím, že obrázky vypadají dětsky. I drtívá většina dospělých lidí bude mít s rovnicemi co dělat. Při řešení tohoto úkolu se vaše mozkové závity hodně zavaří. Budete muset předvést velkou míru abstrakce a logického uvažování.

- Reklama -

Před sebou vidíte čtyři rovnice. Vašim úkolem je místo hmyzáků dosadit konkrétní čísla. K tomu, abyste rébus vyřešili, musíte určit číselné hodnoty pro všechny symboly. Jaké číslo zastupuje včela a motýlek?, berte spíše jako kontrolní otázku.

Malá nápověda: Jedná se o celá kladná čísla a žádné z nich nepřesahuje hodnotu 10.

Dejte si na řešení dostatek času. Nebude žádnou ostudou, když se vám úkol do minuty nepodaří splnit. Pokud ano, jste skutečně mimořádně inteligentní, vaše matematické nadání je v silném nadprůměru a můžete si gratulovat!

Co se děje ve vašem mozku při řešení tohoto kvízu?

Při řešení rovnic se vám v hlavě odehrává celá řada procesů. Probíhají v různých částech mozku. Klíčové jsou oblasti předního mozkového laloku. Jsou spojeny kognitivními funkcemi, jako je plánování, rozhodování, kontrola impulzů a analýza informací.

Při řešení rovnic se v mozku postupně aktivují různé oblasti. Nejprve vizuální kůra, která zpracovává informace o číslech, v našem případě symbolech. Poté frontální kůra, která se podílí na plánování, rozhodování a ukládání informací. Posléze se proces posune do zadního parietálního laloku. Tato oblast je spojena s prostorovým myšlením, a manipulací se znaky (čísly) a logickou dedukcí.

Proč řešit rovnice a kdy s nimi začít?

Řešení rovnic je velmi komplexní proces, který zapojuje různé kognitivní funkce. Řešení rovnic nezbytným prvkem při výuce matematiky a pomáhají žákům rozvíjet matematické dovednosti a logické myšlení.

Kdy je nejlepší začít řešením rovnic a jakým typem je velmi individuální a závisí na různých faktorech, jako je úroveň znalostí, schopnost koncentrace a inteligence. Podobnými rébusy by rozhodně neměl být kdokoli a jakkoliv stresován.

V raném věku je nejlepší začít s jednoduchými matematickými operacemi, jako je sčítání a odčítání jednociferných čísel, které podpoří prvotní matematické dovedností a povedou k osvojení základních matematických úkonů. Postupně lze přidávat další typy rovnic založených na násobení a dělení.

Pro dospívající a dospělé jsou vhodné složitější rovnice, např. algebraické a trigonometrické, které už vyžadují abstraktní myšlení a logické úsudky. Tyto typy rovnic pomáhají rozvíjet kritické myšlení, zlepšují nejen matematické dovednosti, ale i mnoho úkonů běžného života, které jsou založené na logickém uvažování.

POKUD CHCETE SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY POTRÁPIT DALŠÍ ZÁBAVNOU ROVNÍCÍ PODOBNÉHO TYPU, ZKUSTE TŘEBA TENTO RÉBUS S OZUBENÝMI KOLY.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.
- Reklama -