Čtvrtek, 13 června, 2024

Logická IQ hra jen pro nejchytřejší: Jak rychle doplníš správná čísla do ozubených koleček?

Mohlo by vás zajímat

Nenechte se zmýlit dětskou kresbou medvídka na kole. Tento rébus rozhodně pro děti není. Ve skutečnosti se jedná o složitou rovnici, ve které použijete všechny základní matematické operace: sčítání, odčítání násobení a dělení.

- Reklama -

Tento kvíz je určen pro ty z vás, kteří jste byli obdařeni matematickým nadáním a schopností logicky uvažovat. Pokud máte tuto složku inteligence upozaděnou, jste třeba spíše humanitně orientovaní, budete mít s řešením pravděpodobně trochu problém.

Vaším úkolem je doplnit do ozubených koleček přehazovačky správná čísla. Kde a jakým způsobem začnete, je na vás. I to je součástí správného řešení úkolu.

Jako každý složka inteligence i logické uvažování se dá trénovat. Řešení rovnic je vhodným prostředkem.

Co je to vlastně rovnice?

Matematická rovnice je vyjádření rovnosti mezi dvěma výrazy, které obsahují neznámou proměnnou. Cílem řešení rovnice je nalézt hodnoty neznámé proměnné, které splňují rovnost.

Proč je řešení rovnic užitečné?

Řešení matematických rovnic má mnoho praktických aplikací v každodenním životě. Prokazatelně má tento druh mentálního cvičení pozitivní vliv na rozvoj logického, abstraktního a kritického myšlení.

Řešení rovnic vyžaduje koncentraci, trpělivost a systematický přístup. Přesně tyto důležité dovednosti se vám budou hodit i v běžném životě.

POKUD SI CHCETE VYZKOUŠET DALŠÍ ZÁBAVNOU ROVNICI, ZKUSTE TŘEBA TUTO S KOSTIČKAMI DOMINA:

NAJDETE JI ZDE

Správné řešení dnešního úkolu najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -