Středa, 8 ledna, 2025

Super těžká IQ hra jen pro nejchytřejší: Doplň pole do šablony. Tohle nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát supertěžký úkol, který zvládnou pouze lidé s mimořádnou pracovní (krátkodobou) pamětí, velkou dávkou logické inteligence a vysoce vyvinutou prostorovou orientací.

- Reklama -

Vaším úkolem bude poskládat devět polí do šablony tak, aby odpovídaly kostkám. Nemáte žádný limit, dopřejte si dostatek času a pusťte s do luštění. Pokud se vám nebude dařit obraz podržet v paměti, klidně si vezměte na pomoc tužku a papír. Pokud byste i tak tápali a nedařilo se vám, správné řešení najdete na konci článku.

Jedná se o mimořádně těžký úkol, při kterém se vaše šedá mozková kůra doslova zavaří. Mozek musí zvládnout řadu složitých operaci, které si ani neuvědomujeme. K tomu, abyste pole doplnili správně, se musí v mozku odehrát toto:

Prvním klíčovým procesem je představivost a vizualizace. Mozek vytváří mentální obrazy kostek a šablony a udržuje je v paměti. Prostorová orientace hraje důležitou roli při manipulaci s těmito obrazy a jejich přesném umístění v rámci šablony.

Dalším důležitým aspektem je schopnost analyzovat a porovnávat informace. Mozek vyhledává podobnosti a rozdíly mezi kostkami a šablonou a snaží se najít optimální kombinaci. To zahrnuje rozpoznávání vzorů, hledání shod a rozdílů ve tvaru, barvě a uspořádání.

Kromě toho jsou zapojeny kognitivní funkce, jako je plánování a strategie. Mozek vytváří postup, jak dosáhnout cíle a jak postupně skládat jednotlivá pole do šablony. Zde je klíčová i pracovní paměť, která nám umožňuje udržovat si vědomí jednotlivých kroků a současně pracovat s dalšími informacemi.

Neuronální sítě v mozku jsou aktivovány při rozpoznávání vzorů a při vyhodnocování různých kombinací. Tyto sítě zajišťují komunikaci mezi mozkovými oblastmi. Jejich složité vzájemné propojení umožňuje rychlou a efektivní analýzu a syntézu dat.

Celý proces vyžaduje spolupráci mezi různými částmi mozku, jako jsou frontální laloky, parietální laloky a temporální laloky. Frontální laloky jsou spojeny s vyššími kognitivními funkcemi, plánováním a řízením. Parietální laloky jsou zodpovědné za prostorovou orientaci a manipulaci s vizuálními informacemi. Temporální laloky se podílejí na rozpoznávání a paměti. Neurony vytvářejí komplexní sítě a komunikují mezi sebou prostřednictvím elektrických a chemických signálů. Tyto signály umožňují rychlé přenosy informací a koordinovanou činnost různých mozkových oblastí.

Každý člověk je jedinečný a genetika, prostředí a osobní zkušenosti mají vliv na strukturu a funkci mozku, což může ovlivnit schopnost řešit daný úkol.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE ZAMĚSTANT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO. JE O NECO MÉNĚ NÁROČNÝ. POKUD JSTE ZVLÁDLI TENTO, ABSTRAKTNÍ OBRÁZKOVÉ ROVNICE PRO VÁS BUDOU HRAČKOU. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.
- Reklama -