Sobota, 25 května, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší. Pochop a vylušti do minuty! Zvládnou to jen 2 % lidí!

Mohlo by vás zajímat

Tento kvíz je jen pro ty nejchytřejší. Prověří vaši skutečnou inteligenci. Má dvě části. 1) Musíte pochopit princip, abyste mohli doplnit volná pole. 2) Musíte zjistit výsledné slovo složené že tří písmen, které vám vyjde pro vyluštění obrazců. To je vše, co víte k zadání. Teď se ukažte!

- Reklama -

Pokud byste si s úlohou neporadili, návod a správné řešení najdete na konci článku.

Co je inteligence?

Inteligence je schopnost adaptovat se na nové situace, řešit problémy, učit se, chápat abstraktní koncepty a vyvozovat závěry.

Existuje mnoho definic inteligence, ačkoli žádná není univerzálně přijata. Jednou z nejznámějších je tzv. „g faktor“ navržený psychologem Charlesem Spearmanem, který tvrdil, že inteligence se skládá z obecného faktoru ovlivňujícího všechny druhy kognitivních schopností.

Nejpřesnější definice inteligence je, že se jedná o schopnost rychle a správně reagovat na neznámé podněty a řešit nové situace. To si vyzkoušíte i v případě našeho rébusu s doplňováním obrazců.

Co je IQ?

IQ (intelligence quotient) je číslo, které se používá k vyjádření úrovně inteligence jedince ve srovnání s jinými lidmi. Toto číslo se obvykle získává pomocí IQ testu, což je standardizovaný test, složený z rozličných úloh a otázek. Měří různé aspekty kognitivních schopností, např. paměť, logické myšlení, rychlost a přesnost reakce, schopnost porozumět slovům a vztahům mezi nimi, atd.

Je důležité mít na paměti, že IQ testy nejsou dokonalé a mohou být ovlivněny různými faktory, jako jsou kulturní rozdíly, vzdělání, stres nebo únava.

IQ není jediným měřítkem inteligence a některé projevy, jako jsou emocionální inteligence nebo kreativita, nejsou měřeny standardizovanými IQ testy. Proto by mělo být IQ bráno jako jedno z mnoha měřítek inteligence a nikoli jako jediný ukazatel schopností jedince.

Co se děje v mozku při řešení logických úkolů?

Při řešení logických úkolů dochází k zapojení několika klíčových oblastí. Jakmile se člověk setká s logickým problémem, mozek začne aktivovat různé části.

Percepce a kódování informací: Nejprve je nutné správně vnímat a zpracovat informace spojené s úkolem. To zahrnuje aktivaci primárních a sekundárních sensorických oblastí, podílejících se na zpracování vnějších podnětů. Zahrnují zrakový, sluchový a somatosenzorický kortikální systém.

Pracovní paměť: Po zpracování informací je důležité uchovat je v tzv. pracovní paměti, což je dočasné úložiště – krátkodobá paměť. Je ovládána prefrontálním kortexem a parietálním lalokem, které spolu s dalšími oblastmi mozku zajišťují manipulaci s informacemi.

Koncentrace: Abyste se mohli soustředit na logický úkol, musí váš mozek filtrovat nepodstatné informace a udržet pozornost na důležitých aspektech problému. Starají se o to reticulární aktivační systém a frontální laloky.

Logické a kritické myšlení: Řešení logických úkolů vyžaduje schopnost analyzovat informace, rozpoznávat vzory a vytvářet strategie řešení. To zahrnuje zapojení dorzálního laterálního prefrontálního kortexu. Parietální lalok je zase zodpovědný za zpracování informací týkajících se prostoru, času a čísel.

Podařilo se vám odhalit princip, na kterém je rébus založen?

Pokud ne, napovíme vám: Když byste položili barevná pole na sebe vyjde vám pravidelný obrazec, není ale úplný. Výsledné řešení je jeho chybějící část. Podíváte-li se na správné řešení, princip vám bude jasný.

Výsledné slovo je CAT – čili kočka. Pozorný luštitel si mohl všimnout nápovědy v podobě malého obrázku.

POKUD JSTE KVÍZ ZVLÁDLI, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA LUŠTĚNÍ DALŠÍHO. ZDE SE POKUSTE DOPLNIT KOSTKY DO DOMINA TAK, ABY OBRAZEC DÁVAL SMYSL.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -