Středa, 15 ledna, 2025

Tohle není dětská hra, ale zatraceně těžký kvíz: Pomozte námořníkovi najít správný pohled. Do minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně těžký úkol. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou. I leckterý dospělý bude mít s řešením velké problémy. Do minuty ho zvládnou jen ti nejlepší!

- Reklama -

Námořník pozoruje dalekohledem obzor. Vaším úkolem je najít správný výřez z obrázku. Co vidí přes zvětšovací skla?

Řešení existuje jediné a najdete ho na konci článku.

Co budete při řešení kvízu potřebovat? Jaké části mozku musíte zapojit, abyste se dobrali správného řešení?

Jedná se o složitější procesy, než tušíte!

V řešení našeho úkolu se angažují různé části vašeho mozku a je náročný jak na vaši vizuální percepční schopnost, tak na vaše kognitivní zpracování.

Začněme zrakovým systémem. Oko je v podstatě prodloužením mozku a vše začíná zde. Retina, která je zadní částí oka, zachytává vizuální informace a předává je pomocí optického nervu do mozku.

Jakmile informace dorazí do mozku, začne je zpracovávat oblast nazývaná zrakový kortex. Leží v týlní části mozku a je hlavním účastníkem v procesu rozpoznávání a interpretace vizuálních informací. Tady je zpracováván obraz, který námořník vidí skrze dalekohled.

Avšak samotná vizuální percepce je pouze začátek. Dále se musí zapojit části mozku zodpovědné za prostorové usuzování a analýzu. To zahrnuje zapojení pravé polokoule mozku, která je většinou zodpovědná za prostorové vnímání a orientaci. Zde se člověk snaží pochopit, která část obrázku je správný výřez, který námořník vidí.

Pro tento úkol bude také důležitá fluidní inteligence, která zahrnuje schopnost rychle a flexibilně řešit nové úkoly a problémy. Lidé s vyšší úrovní této formy inteligence mohou mít výhodu, protože budou schopni rychleji analyzovat a adaptovat se na nové informace.

Rovněž bude výhodě jedinci s dobře vyvinutým analytickým a logickým myšlením. Právě tyto vlastnosti nám umožní vyhodnotit možné řešení a zvolit to nejpravděpodobnější z variant.

Co se týče osobnostních rysů, lidé s větší pozorností k detailům a schopností koncentrace mohou excelovat. Tento úkol vyžaduje pečlivé zkoumání a detailní analýzu.

Takže, pro úspěšné vyřešení kvízu, budete potřebovat zapojit vizuální kortex pro zpracování vizuálních informací, pravou hemisféru pro prostorové usuzování a fluidní inteligenci pro rychlou a flexibilní analýzu. Lidé s pozorností k detailům a silnými analytickými dovednostmi mohou jsou ve velké výhodě.

Neváhejte a pusťte se do luštění.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. BUDETE POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYCHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.
- Reklama -