Připravili jsme pro vás tentokrát supertěžký úkol, který zvládnou pouze lidé s mimořádnou pracovní (krátkodobou) pamětí, velkou dávkou logické inteligence a vysoce vyvinutou prostorovou orientací.
Vaším úkolem bude poskládat devět polí do šablony tak, aby odpovídaly kostkám. Nemáte žádný limit, dopřejte si dostatek času a pusťte s do luštění. Pokud se vám nebude dařit obraz podržet v paměti, klidně si vezměte na pomoc tužku a papír. Pokud byste i tak tápali a nedařilo se vám, správné řešení najdete na konci článku.
Jedná se o mimořádně těžký úkol, při kterém se vaše šedá mozková kůra doslova zavaří. Mozek musí zvládnout řadu složitých operaci, které si ani neuvědomujeme. K tomu, abyste pole doplnili správně, se musí v mozku odehrát toto:
Prvním klíčovým procesem je představivost a vizualizace. Mozek vytváří mentální obrazy kostek a šablony a udržuje je v paměti. Prostorová orientace hraje důležitou roli při manipulaci s těmito obrazy a jejich přesném umístění v rámci šablony.
Dalším důležitým aspektem je schopnost analyzovat a porovnávat informace. Mozek vyhledává podobnosti a rozdíly mezi kostkami a šablonou a snaží se najít optimální kombinaci. To zahrnuje rozpoznávání vzorů, hledání shod a rozdílů ve tvaru, barvě a uspořádání.
Kromě toho jsou zapojeny kognitivní funkce, jako je plánování a strategie. Mozek vytváří postup, jak dosáhnout cíle a jak postupně skládat jednotlivá pole do šablony. Zde je klíčová i pracovní paměť, která nám umožňuje udržovat si vědomí jednotlivých kroků a současně pracovat s dalšími informacemi.
Neuronální sítě v mozku jsou aktivovány při rozpoznávání vzorů a při vyhodnocování různých kombinací. Tyto sítě zajišťují komunikaci mezi mozkovými oblastmi. Jejich složité vzájemné propojení umožňuje rychlou a efektivní analýzu a syntézu dat.
Celý proces vyžaduje spolupráci mezi různými částmi mozku, jako jsou frontální laloky, parietální laloky a temporální laloky. Frontální laloky jsou spojeny s vyššími kognitivními funkcemi, plánováním a řízením. Parietální laloky jsou zodpovědné za prostorovou orientaci a manipulaci s vizuálními informacemi. Temporální laloky se podílejí na rozpoznávání a paměti. Neurony vytvářejí komplexní sítě a komunikují mezi sebou prostřednictvím elektrických a chemických signálů. Tyto signály umožňují rychlé přenosy informací a koordinovanou činnost různých mozkových oblastí.
Každý člověk je jedinečný a genetika, prostředí a osobní zkušenosti mají vliv na strukturu a funkci mozku, což může ovlivnit schopnost řešit daný úkol.
Správné řešení najdete zde:
POKUD CHCETE ZAMĚSTANT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO. JE O NECO MÉNĚ NÁROČNÝ. POKUD JSTE ZVLÁDLI TENTO, ABSTRAKTNÍ OBRÁZKOVÉ ROVNICE PRO VÁS BUDOU HRAČKOU. NAJDETE HO ZDE.