Připravili jsme pro vás logický IQ test, který v časovém limitu jedné minuty zvládnou jen ti nejlepší. Nenechte se zmýlit dětskými obrázky. Ve skutečnosti se jedná o poměrně složité rovnice. Pod každým obrázkem jídla se skrývá jedno celé kladné číslo od jedničky do devítky. Vaším úkolem je dopočítat, jakou nesou konkrétní symboly hodnotu.
Lidé s vyvinutou logickou inteligencí nebo ti, kteří pracují s čísly a číselnými operacemi, budou samozřejmě ve výhodě. Pokud se vám nepodaří rébus rozlousknout do minuty, nezoufejte a dopřejte si více času. Klidně si vezměte k ruce tužku a papír. Při troše snahy se správného výsledku jistě doberete. Pokud byste přeci jen tápali, správné řešení najdete na konci článku.
Rozluštění našich rovnic bude muset váš mozek podniknout několik poměrně složitých kroků. V prvním musíte identifikovat, že se jedná o matematickou úlohu. Bez toho se nehnete. To zajistí část mozku nazývaná prefrontální kortex, který je zodpovědný za řešení problémů a rozhodování.
Následně musíte rozpoznat symboly a přiřadit jim číselné hodnoty. To vyžaduje paměť a schopnost identifikace vzorců. Paměťové funkce jsou spojeny s hipokampem, částí mozku, která zajišťuje jak krátkodobé, tak i dlouhodobé uchovávání informací.
Poté je třeba provést matematické operace, jakými jsou sčítání, odčítání, násobení nebo dělení, v našem případě to bude především sčítání a odčítání. Proces se odehrává v oblasti zvané parietální lalok.
Zároveň musíte udržovat pozornost a koncentraci, což je funkce spojená s částí mozku nazývanou retikulární formace.
Lidé s dobrým logickým uvažováním a matematickými schopnostmi mají často vyšší schopnost rychlého a přesného zpracování informací. Mohou mít také dobrou pracovní paměť, což je schopnost držet informace v mysli a manipulovat s nimi.
Logické myšlení a matematické dovednosti lze trénovat. To je možné díky tzv. neuroplasticitě, což je jeho schopnost se měnit a adaptovat na základě zkušeností. Trénink může zahrnovat řešení hádanek, matematických problémů nebo hraní logických her.
Trénink logického myšlení je užitečný nejen pro matematiku. Pomáhá také v každodenním životě při rozhodování, plánování a jakémkoli řešení problémů.
Správné řešení je zde:
POKUD SE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ PODOBNÝ ÚKOL A JEŠTĚ TROCHIU ZAMĚSTNAT VÁŠ MOZEK, DOPORUČUJEME TŘEBA TUTO ÚLOHU SE SKLÁDÁNÍM KRABICE. KROM LOGICKÉHO UVAŽOVÁNÍ BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ DOBROU PROSTOROVOU ORIENTACI.