Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Pomoz dělníkovi složit krabici! Tohle dá málokdo!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili extratěžký úkol. Na obrázku vidíte šest dílku, ze kterých je potřeba sestavit krabici. Všechny dílky do sebe musí dokonale zapadat.

- Reklama -

Pro váš mozek je tento úkol skutečně velmi těžkou výzvou, protože musí dvojrozměrné objekty převést do 3D rozměru. Kvíz by byl obtížný i v situaci, když byste měli dílky fyzicky v ruce. Vy je nemáte a vše se musí odehrát pouze ve vaší mysli.

Nenechte se zmýlit jednoduchou dětskou grafikou, úkol zvládnou pouze lidé s velmi dobře vyvinutou prostorovou orientací a logickým uvažováním. Pokud se vám to povede, můžete si gratulovat, jste vážně skvělí!

Abychom pochopili, co se v mozku děje, když se pokoušíte tento úkol vyřešit, je třeba se zaměřit na několik klíčových oblastí a procesů.

V první řadě je důležitá prostorová orientace. Tato schopnost je základem mentální manipulace s předměty v prostoru. Je spojena s činností pravé hemisféry, konkrétně s oblastí zvanou pravý parietální lalok. Tato oblast je zodpovědná za zpracování prostorových informací a souvisí s naší schopností vnímat a interagovat se světem kolem nás.

Další důležitou částí mozku je prefrontální kortex. Oblast v přední části mozku je centrem logického uvažování, rozhodování a plánování. Při řešení složitého prostorového úkolu musíte nejen pracovat s informacemi o dílcích, ale také plánovat postup, jak je do sebe zapojit a rozhodnout se, který krok udělat jako první.

Při řešení prostorových úkolů se zapojuje také hipokampus, struktura hluboko uvnitř mozku. Hraje klíčovou roli v procesu učení a paměti, a to zejména v kontextu prostorové paměti. Při řešení úlohy je důležité si pamatovat, jaké kroky jste už učinili, a jakým způsobem jste dílky zkoušeli kombinovat.

Je důležité si uvědomit, že schopnosti potřebné pro řešení takových úkolů se mohou mezi jednotlivci lišit. Někteří lidé mají přirozeně dobře vyvinutou prostorovou orientaci a jsou schopni snadno řešit složité prostorové úkoly, zatímco pro jiné mohou být takové úlohy velkým problémem. Práce s prostorovými informacemi a logickým uvažováním je ovšem dovednost, kterou je možné rozvíjet a zlepšovat tréningem a praxí.

Pokud jste tedy schopni tento úkol zvládnout, můžete být hrdí na svou schopnost spolupráce různých částí mozku. A i když se vám tento konkrétní úkol nepodaří, je důležité si uvědomit, že každý člověk má své silné a slabé stránky, a že prostorové úkoly nejsou jediným měřítkem inteligence či schopností.

Správné řešení:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD MÁTE JEŠTĚ CHUŤ PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S ROZBITOU VÁZOU. JE O NĚCO JEDNODUŠÍ, ALE ZASE JSTE OMEZENI ČASEM.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -