Připravili jsme pro vás mimořádně složitý úkol. Do všech prázdných polí, máte doplnit čísla tak, aby vyšly rovnice správně. Nenechte se zmýlit obrázkem roztomilého žabáka. Tohle rozhodně není hra pro děti. Pokud se vám rébus podaří vyřešit do 20 vteřin, můžete na sebe být právem pyšní. Zvládnou to pouhé dvě procenta lidí!
Co se děje v mozku, když řešíte tento úkol?
Když se pustíme do řešení úkolu, v našem mozku se spouští komplexní procesy, zahrnující mnoho různých částí. Hlavní roli hraje přední čelní kůra. Tato oblast mozku, umístěná přímo za čelem, je zodpovědná za mnoho exekutivních funkcí, včetně plánování, rozhodování a řešení problémů. Při řešení rovnic tento úsek řídí naše kroky a pomáhá nám vybrat správný postup.
Vzpomínky na matematické postupy, které jsme se naučili v minulosti, jsou uloženy v hippokampu – našem „skladu vzpomínek“. Když narazíme na podobný problém, co jsme řešili už dříve, naše mysl automaticky sahá do hippokampu pro potřebnou informaci.
Co je to vlastně logická inteligence?
Logická inteligence je schopnost myšlení, která nám umožňuje posuzovat informace, vidět vzory a dělat závěry na základě důkazů a dat. Osoby s vysokou logickou inteligencí často mají sklon k analytickému myšlení a jsou schopny chápat a řešit složité problémy, zejména v oblasti matematiky. To však neznamená, že každý s vysokou logickou inteligencí je automaticky matamatický génius. Schopnost řešit rovnice je kombinací naší vrozené logické inteligence, tréninku a zkušeností. Logika se jako vše ostatní dá trénovat, čímž se naše logické schopnosti výrazně prohlubují.
Správné řešení najdete zde:
POKUD VÁS NÁŠ ÚKOL BAVIL, PLYNULE MŮŽETE PŘEJÍT NA DALŠÍ. ZKUSTE TENTO KVÍZ, KTERÝ PROVĚŘÍ VAŠI PROSTOROVOU ORIENTACI A KRÁTKODOBOU PAMĚŤ. RÉBUS ZALOŽENÝ NA TROCHU JINÉM PRINCIPU. PRO NĚKOHO MŮŽE BÝT OBTÍŽNĚJŠÍ, PRO NĚKOHO BUDE ÚPLNOU HRAČKOU.