Středa, 8 ledna, 2025

Logická IQ výzva pro chytré hlavy: Jak rychle složíš tabulky čokolády? 99% lidí to do minuty nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro Vás nelehký úkol. Původně jste měli 8 celých tabulek čokolády. Někdo je ale všechny rozlámal na dvě poloviny. Vaším úkolem je poskládat rozlámané tabulky zase správně dohromady.

- Reklama -

Pokud se vám podaří 16 kousků poskládat do jedné minuty, jste skutečně dobří a můžete na sebe být pyšní. Pokud ne, nevadí, rozhodně nebudete jediní. Většina lidí potřebuje k vyřešení kvízu delší dobu.

Co se děje v mozku při řešení tohoto úkolu?

Tento typ kvízu je nejen zábavný, ale rozvíjí i důležité kognitivní funkce, jako jsou pozornost, paměť, vizuální a prostorové vnímání a logické myšlení.

Během hry nutíte mozek pracovat na mnoha úrovních. Začínáte vizuálním vnímáním obou částí předmětu a identifikací rozdílů. Mysl detekuje detaily a hledá místa, kde by mohly do sebe zapadnout.

Během hry se aktivují různé oblasti mozku, jako je například vizuální kůra a parietální kortex, které mají na starosti rozlišení tvarů a barev a prostorovou orientaci. Zabrat dostane také hippocampus, který má za úkol ukládat a vybavovat si informace.

Tento druh hry trénuje pozornost a koncentraci. Řešením podobných rébusů zvyšujeme svou schopnost dedukce a stimulujeme tvorbu nových mozkových spojení, což vede k lepší kognitivní flexibilitě a kreativitě.

Co se děje s naším mozkem, když jíme čokoládu?

Důležitou složkou čokolády jsou flavonoidy – antioxidanty, které se nacházejí v plodech kakaovníku. Chrání mozek před volnými radikály – nebezpečnými molekulami, které poškozují buněčné stěny. Flavonoidy v čokoládě navíc zlepšují průtok krve do mozku a zvyšují oxygenaci buněk.

Kromě toho obsahuje čokoláda také kofein a theobromin, stimulanty zlepšující koncentraci. Tyto látky aktivují neurotransmitery, jako dopamin a serotonin, což navozuje dobrou náladu a pocit štěstí.

Při požití čokolády se aktivují různé oblasti mozku, včetně prefrontálního kortexu zodpovědného za plánování a rozhodování, a limbického systému, který je spojen s emocemi a motivací. Čokoláda také stimuluje uvolňování endorfinů, což jsou přírodní opiáty v mozku, které nám poskytují pocit pohody a euforie.

Je třeba si uvědomit, že čokoláda obsahuje také cukr a tuk. Nadměrné množství čokolády může vést k cukrovce a obezitě. Konzumace čokolády má tedy pozitivní vliv na naši mysl a tělo, pouze pokud se konzumuje s mírou.

CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ BUŇKY, TAKHLE TO DĚLALI VE STARÉ ČÍNĚ.

Správné řešení úlohy s čokoládami najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?

Nová funkce WhatsApp: Přepisování hlasových zpráv do textu. Jak ho aktivovat?

Svět moderní komunikace je bohatý na rozmanité způsoby, jak si lidé sdělují své myšlenky a pocity. WhatsApp nyní přichází s funkcí, která může změnit způsob, jakým používáme hlasové zprávy.

Tohle nikdo nečekal: Odborníci varují před hotovostí

Běžné mince a bankovky nejsou jen prostředkem směny – skrývají v sobě i něco, co bychom si nepřáli. Jsou nositelé života.

Globální oteplování promění moře a oceány ve vodní pouště

Ještě nikdy v dějinách naší planety se oceány neoteplovaly tak rychle jako dnes. Studie vědců z Univerzity v Bristolu, publikovaná v časopise Nature, přináší varovný obraz o budoucnosti mořského života.

Co umí (a jak) robotický asistent Elona Muska

Na světě je mnoho podivuhodností, ale snad žádná nebudí tak smíšené pocity jako robot, který vypadá, kráčí a pracuje téměř jako člověk.

Způsobují mobilní telefony rakovinu? Věda po desetiletích výzkumu konečně našla odpověď

Nová studie Světové zdravotnické organizace konečně dává jasné rozhřešení, o kterém už se nebude muset pochybovat.

Tento málo známý režim Windows zrychlí výkon vašeho počítače během mrknutí oka

Kdo by nechtěl, aby jeho počítač běžel, co nejrychleji to umí, bez zbytečných prodlev a čekání? Dnes se společně podíváme na to, jak můžete vašemu počítači dodat chybějící šťávu – tím, že aktivujete režim Špičkový výkon ve Windows 10/11.

Harvardská studie: Ti, kteří večeří v tuto dobu, ztratí více kalorií a lépe spí

Věděli jste, že si možná každodenním večerním návykem podkopáváte zdraví? Právě tohle totiž tvrdí vědci z Harvard Medical School ve své studii.

Dva programy Microsoftu končí: Od roku 2025 nebudou fungovat

Uživatelé aplikací Pošta a Kalendář ve Windows se musí připravit na zásadní změnu. Microsoft oficiálně oznámil, že k 31. prosinci 2024 ukončí podporu těchto aplikací. Po Novém roce tak už nebude možné používat starý software pro odesílání a přijímání e-mailů nebo plánování schůzek.
- Reklama -