Úterý, 8 dubna, 2025

Čínský IQ test postřehu a bystré mysli: Najdi co nejrychleji 8 rozdílů. Pozor! Jsou dobře skryté!

- Reklama -

Mohlo by vás zajímat

Toto není obyčejná dětská hra, ale poměrně těžký úkol. V čínské ilustracích máte najít osm rozdílů. Jsou ale mimořádně dobře skryté, takže nalezení všech je těžkou záležitostí. Dejte si na úkol dostatek času.

- Reklama -

Ve staré Číně bylo hledání rozdílů mezi obrázky rozšířenou činností. Touto intelektuální hrou si Číňané cvičili svou pověstnou bystrou mysl, tříbili estetické cítění a pěstovali smysl pro krásu, relaxovali a bavili se. Tato metoda se používala ke zkoušení a tréninku postřehu a soustředění.

Hledání rozdílů

Toto cvičení mělo mnoho forem, ale obecně se dalo rozdělit na dvě části: vizuální a kognitivní. Vizuální část spočívala v porovnávání dvou stejných nebo podobných obrázků a hledání rozdílů mezi nimi. Kognitivní část zahrnovala práci s pamětí, kde si jednotlivec musel zapamatovat jeden obrázek a porovnat ho s dalším. Tato metoda se používala také k výuce čtení a psaní.

Cvičení mysli bylo součástí vzdělávání a bylo povinné pro všechny studenty. V Číně ho považovali za důležitou součást výuky, protože zlepšovalo studentův postřeh, soustředění a celkovou intelektuální výkonnost ve škole.

Dnes je vědecky prokázáno, že podobná cvičení v dětství a mládí pomáhají předcházet výskytu demence a jiných neurodegenerativních onemocnění v pokročilém věku. Tyto metody cvičení mysli se stále jsou používají v některých tradičních školách v Číně.

Staří Číňané byli velmi moudří a důkazem je i jejich přístup ke vzdělávání a celkovému duševnímu zdraví. Cvičením mysli se v Číně i bavili při nejrůznějších společenských událostech. Hledání rozdílů mezi obrázky byla oblíbená zábava na trzích a festivalech.

Jakými dalšími metodami si ještě Číňané udržovali duševní zdraví?

Staří Číňané se věnovali tréninku dalších mentálních funkcí, jako jsou postřeh, paměť a logika. Velmi známá je starověká hra Go – desková hra s jednoduchými pravidly, ale s nekonečnými možnostmi kombinací tahů. Další účinnpu metodou bylo učení se básní nazpaměť a recitace na veřejnosti, což nejen posilovalo nejen paměť, ale také kultivovalo výrazové schopnosti a sebevědomí.

Tai Chi, tradiční čínská forma cvičení, byla také velmi populárním způsobem tréninku rovnováhy, koordinace a pozornosti. Kromě toho se staří Číňané věnovali meditaci. Klidnila jim mysl a zlepšovala koncentraci.

Už ve starověku dbali obyvatelé Číny na dodržování zdravého životního stylu – vyhledávali kvalitní stravování, spánek a cvičení, což přispělo k celkovému zdraví a vitalitě těla a mysli.

Správně řešení naleznete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY, ZKUSTE DALŠÍ STAROU HRU. DOPLNTE SPRÁVNÉ ROVNICE Z DOMINOVÝCH KOSTIČEK. ZDE PRO ZMĚNU PROCVIČÍTE LOGICKÉ UVAŽOVÁNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Puff Diddy se ve vězení nervově zhroutil? Prosil prý vězeňské dozorce, aby ho odvezli do nemocnice

Metropolitní vazební věznice v Brooklynu se o Vánocích stala nečekaným jevištěm dramatu jednoho z nejznámějších jmen hudebního průmyslu. Puff Diddy se údajně nervově zhroutil a žadonil u dozorců, aby ho okamžitě převezli do nemocnice.

Kate Moss: Na internetu koluje její fotka z roku 1999 s Puff Diddym, jak jí dává podezřelou pilulku

Zdánlivě nevinný snímek z oslavy narozenin rozvířil debatu na internetu. Ukazuje kontroverzního rapera Puff Diddyho, jak objímá očividně „rozevlátou“ modelku Kate Mossovou, zatímco v...

TikTok zakáže dětem filtry. Chce chránit jejich duševní zdraví

Digitální svět mění pravidla hry. To, co bylo kdysi zábavou, se totiž proměnilo v neviditelný diktát – ideál krásy ovládají zkrášlující filtry. Aplikace jako TikTok umožňují mladým lidem změnit si vzhled jediným kliknutím. Výsledkem však často není radost, ale frustrace a tlak na dokonalost. A proto TikTok v tomto ohledu zcela mění svou politiku.

Hrozí cenový šok: Káva by mohla v supermarketech brzy výrazně zdražit

Čechům se prodražuje oblíbený ranní rituál. Cena kávy totiž neustále roste. Mnozí si tento fakt uvědomují až ve chvíli, kdy v obchodě sáhnou po svém oblíbeném balení pražených zrn. Cenovka, kterou dnes vidí, dříve působila jako přijatelný kompromis mezi radostí a rozpočtem; nyní vyvolává spíše šok a obavy. A bude hůř!

Země s největší zlatou rezervou na Zemi 4krát překonala Čínu a Rusko

Zlato. Symbol bohatství, moci a jistoty už po tisíce let. Ani v digitálním věku plném virtuálních měn a algoritmů neztratilo na významu. Tenhle cenný...

Trumpovi s ukončením války Ruska s Ukrajinou pomůže Musk, tvrdí moderátor Piers Morgan

Když se Piers Morgan, známý moderátor a publicista, pustil do předpovědí o budoucnosti konfliktu Ruska s Ukrajinou, znělo to trochu jako příběh ze sci-fi románu. Morgan totiž s neochvějnou jistotou tvrdí, že budoucí americký prezident Donald Trump opravdu okamžitě přinese mír mezi Ruskem a Ukrajinou. Jak to podle něj udělá?

Věda našla neočekávané využití pro zbytky kávy, které běžně vyhazujeme

Věda někdy najde úspěšné použití pro obyčejné věci, které máme denně na dosah ruky. To, co na první pohled vypadá jako pouhá kuriozita, může mít zásadní vliv na naši budoucnost. Přesně takovým objevem je nový druh betonu, při jehož výrobě se využívá kávový lógr.

Robovan: Nový autonomní dopravní prostředek Tesly s kapacitou pro 20 cestujících

Představte si svět, kde lidé nastupují do aut a autobusů bez řidičů. Je už zatraceně blízko. Alespoň to naznačila velkolepá akce v Burbanku, kde společnost Tesla představila vedle očekávaného Robotaxi i něco, co by se dalo nazvat autobusem budoucnosti – Robovan.

Nová zjištění o Etruscích: Překvapivé jídlo pro nejmenší a problémy, kterým museli čelit

Představte si, že jste rodičem v době, kdy svět ještě nepoznal slávu Říma. Vaše dítě pláče hlady, vy ale nemáte dost jídla, abyste mu mohli pomoct. Nebo onemocní – a vy víte, že mu možná nebudete schopni zachránit život. Jaké bylo žít mezi Etrusky, tajemným národem, který položil základy slavné římské civilizace?

Jak vypukla nejkratší válka v dějinách: Konflikt trval pouhých 38 minut, ale způsobil spoušť

Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. Začala smrtí sultána a ambicí mladého následníka. Na Zanzibaru se díky tomu na konci 19. století střetla troufalost místního vládce s nekompromisní silou britského impéria. Jak to dopadlo?
- Reklama -