Úterý, 23 července, 2024

Čínský IQ test postřehu a bystré mysli: Najdi co nejrychleji 8 rozdílů. Pozor! Jsou dobře skryté!

Mohlo by vás zajímat

Toto není obyčejná dětská hra, ale poměrně těžký úkol. V čínské ilustracích máte najít osm rozdílů. Jsou ale mimořádně dobře skryté, takže nalezení všech je těžkou záležitostí. Dejte si na úkol dostatek času.

- Reklama -

Ve staré Číně bylo hledání rozdílů mezi obrázky rozšířenou činností. Touto intelektuální hrou si Číňané cvičili svou pověstnou bystrou mysl, tříbili estetické cítění a pěstovali smysl pro krásu, relaxovali a bavili se. Tato metoda se používala ke zkoušení a tréninku postřehu a soustředění.

Hledání rozdílů

Toto cvičení mělo mnoho forem, ale obecně se dalo rozdělit na dvě části: vizuální a kognitivní. Vizuální část spočívala v porovnávání dvou stejných nebo podobných obrázků a hledání rozdílů mezi nimi. Kognitivní část zahrnovala práci s pamětí, kde si jednotlivec musel zapamatovat jeden obrázek a porovnat ho s dalším. Tato metoda se používala také k výuce čtení a psaní.

Cvičení mysli bylo součástí vzdělávání a bylo povinné pro všechny studenty. V Číně ho považovali za důležitou součást výuky, protože zlepšovalo studentův postřeh, soustředění a celkovou intelektuální výkonnost ve škole.

Dnes je vědecky prokázáno, že podobná cvičení v dětství a mládí pomáhají předcházet výskytu demence a jiných neurodegenerativních onemocnění v pokročilém věku. Tyto metody cvičení mysli se stále jsou používají v některých tradičních školách v Číně.

Staří Číňané byli velmi moudří a důkazem je i jejich přístup ke vzdělávání a celkovému duševnímu zdraví. Cvičením mysli se v Číně i bavili při nejrůznějších společenských událostech. Hledání rozdílů mezi obrázky byla oblíbená zábava na trzích a festivalech.

Jakými dalšími metodami si ještě Číňané udržovali duševní zdraví?

Staří Číňané se věnovali tréninku dalších mentálních funkcí, jako jsou postřeh, paměť a logika. Velmi známá je starověká hra Go – desková hra s jednoduchými pravidly, ale s nekonečnými možnostmi kombinací tahů. Další účinnpu metodou bylo učení se básní nazpaměť a recitace na veřejnosti, což nejen posilovalo nejen paměť, ale také kultivovalo výrazové schopnosti a sebevědomí.

Tai Chi, tradiční čínská forma cvičení, byla také velmi populárním způsobem tréninku rovnováhy, koordinace a pozornosti. Kromě toho se staří Číňané věnovali meditaci. Klidnila jim mysl a zlepšovala koncentraci.

Už ve starověku dbali obyvatelé Číny na dodržování zdravého životního stylu – vyhledávali kvalitní stravování, spánek a cvičení, což přispělo k celkovému zdraví a vitalitě těla a mysli.

Správně řešení naleznete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY, ZKUSTE DALŠÍ STAROU HRU. DOPLNTE SPRÁVNÉ ROVNICE Z DOMINOVÝCH KOSTIČEK. ZDE PRO ZMĚNU PROCVIČÍTE LOGICKÉ UVAŽOVÁNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -