Sobota, 20 dubna, 2024

Čínský IQ test postřehu a bystré mysli: Najdi co nejrychleji 8 rozdílů. Pozor! Jsou dobře skryté!

Mohlo by vás zajímat

Toto není obyčejná dětská hra, ale poměrně těžký úkol. V čínské ilustracích máte najít osm rozdílů. Jsou ale mimořádně dobře skryté, takže nalezení všech je těžkou záležitostí. Dejte si na úkol dostatek času.

- Reklama -

Ve staré Číně bylo hledání rozdílů mezi obrázky rozšířenou činností. Touto intelektuální hrou si Číňané cvičili svou pověstnou bystrou mysl, tříbili estetické cítění a pěstovali smysl pro krásu, relaxovali a bavili se. Tato metoda se používala ke zkoušení a tréninku postřehu a soustředění.

Hledání rozdílů

Toto cvičení mělo mnoho forem, ale obecně se dalo rozdělit na dvě části: vizuální a kognitivní. Vizuální část spočívala v porovnávání dvou stejných nebo podobných obrázků a hledání rozdílů mezi nimi. Kognitivní část zahrnovala práci s pamětí, kde si jednotlivec musel zapamatovat jeden obrázek a porovnat ho s dalším. Tato metoda se používala také k výuce čtení a psaní.

Cvičení mysli bylo součástí vzdělávání a bylo povinné pro všechny studenty. V Číně ho považovali za důležitou součást výuky, protože zlepšovalo studentův postřeh, soustředění a celkovou intelektuální výkonnost ve škole.

Dnes je vědecky prokázáno, že podobná cvičení v dětství a mládí pomáhají předcházet výskytu demence a jiných neurodegenerativních onemocnění v pokročilém věku. Tyto metody cvičení mysli se stále jsou používají v některých tradičních školách v Číně.

Staří Číňané byli velmi moudří a důkazem je i jejich přístup ke vzdělávání a celkovému duševnímu zdraví. Cvičením mysli se v Číně i bavili při nejrůznějších společenských událostech. Hledání rozdílů mezi obrázky byla oblíbená zábava na trzích a festivalech.

Jakými dalšími metodami si ještě Číňané udržovali duševní zdraví?

Staří Číňané se věnovali tréninku dalších mentálních funkcí, jako jsou postřeh, paměť a logika. Velmi známá je starověká hra Go – desková hra s jednoduchými pravidly, ale s nekonečnými možnostmi kombinací tahů. Další účinnpu metodou bylo učení se básní nazpaměť a recitace na veřejnosti, což nejen posilovalo nejen paměť, ale také kultivovalo výrazové schopnosti a sebevědomí.

Tai Chi, tradiční čínská forma cvičení, byla také velmi populárním způsobem tréninku rovnováhy, koordinace a pozornosti. Kromě toho se staří Číňané věnovali meditaci. Klidnila jim mysl a zlepšovala koncentraci.

Už ve starověku dbali obyvatelé Číny na dodržování zdravého životního stylu – vyhledávali kvalitní stravování, spánek a cvičení, což přispělo k celkovému zdraví a vitalitě těla a mysli.

Správně řešení naleznete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY, ZKUSTE DALŠÍ STAROU HRU. DOPLNTE SPRÁVNÉ ROVNICE Z DOMINOVÝCH KOSTIČEK. ZDE PRO ZMĚNU PROCVIČÍTE LOGICKÉ UVAŽOVÁNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -