Úterý, 23 července, 2024

Oběti Jeffreyho Epsteina žalují banky Deutsche Bank a JP Morgan

Mohlo by vás zajímat

Dvě z obětí Jeffreyho Epsteina žalují velké banky za údajnou „spoluúčast“ na jeho zločinech.

- Reklama -

Ženy, které obvinily Jeffreyho Epsteina ze sexuálního obtěžování, žalují banky a tvrdí, že svým chováním umožnily Epsteinovo obchodování se sexem a přehlížely varovné signály týkající se jejich bohatého klienta.

V nedávné žalobě podané proti JPMorgan je tato finanční instituce obviněna z toho, že „poskytla zvláštní zacházení podniku obchodujícího se sexem, čímž zajistila jeho další fungování a sexuální zneužívání a obchodování s mladými ženami a dívkami“.

Epstein nejednal sám, tvrdí obhájce žen

„Nastal čas, aby byli k odpovědnosti pohnáni skuteční strůjci, zejména jeho bohatí přátelé a finanční instituce, které hrály nedílnou roli,“ uvedl jeden z právníků Bradley Edwards v písemném prohlášení pro Wall Street Journal. „Těmto obětem ublížili mnozí, nejen Epstein. Nejednal sám.“

Podle dvou různých žalob podaných u amerického okresního soudu pro jižní obvod New York se ženy, které nejsou v soudních dokumentech jmenovány, odvolávají na americké federální zákony proti obchodování se sexem a žádají o status hromadné žaloby.

„Domníváme se, že tato žaloba není opodstatněná, a své argumenty předložíme u soudu,“ uvedla k žalobě Deutsche Bank ve svém prohlášení.

Zástupci banky JPMorgan se rozhodli na otázky týkající se žaloby nereagovat.

Epstein trestu unikl, zemřel ve vězení

V letech 2000 a 2010 založil významný newyorský manažer hedgeových fondů Jeffrey Epstein organizaci obchodující se sexuálními službami a sexuálně zneužil stovky mladých dívek, z nichž některým bylo pouhých 14 let. V případu z roku 2008 Epstein uzavřel dohodu o přiznání viny, která ho zbavila dalších federálních obvinění, jež v té době mohla vést k doživotnímu trestu odnětí svobody.

Šokující zprávy z deníku Miami Herald a řada dalších žalob však znovu otevřely trestní vyšetřování Epsteinových obchodních praktik. V červenci 2019 byl zatčen kvůli dvěma obviněním z obchodování s nezletilými osobami za účelem sexu, a když později téhož roku čekal na soud, zemřel. Jeho smrt byla označena za sebevraždu. Jeho příběhem se zabývá dokument Netflixu Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina.

Zdroj:

wsj.com, rollingstone.com, CNN

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -