Sobota, 25 května, 2024

Sex může spustit život ohrožující astmatický záchvat, ukázala studie

Mohlo by vás zajímat

I zdraví lidé mohou mít problémy s dýcháním, když se v ložnici trochu víc rozpálí, ale odborníci varují, že divoké sexuální hrátky mohou způsobit nebezpečné astmatické záchvaty!

- Reklama -

Kromě kondomů a lubrikantu si raději do nočního stolku pořiďte také inhalátor. Podle nedávného výzkumu American College of Allergy, Asthma and Immunology totiž mohou intenzivní sexuální styky způsobit život ohrožující astmatické záchvaty.

Zánětlivé onemocnění plic zvané astma zužuje dýchací cesty a vede k opakovaným záchvatům sípání, svírání na hrudi, kašle a dušnosti. Ačkoli neexistuje žádný lék, léky mohou pomoci tento stav zvládnout. Je však známo, že fyzická aktivita může onemocnění zhoršit. Dr. Ariel Leungpvá, lékařská rezidentka v kalifornském Saint Agnes Medical Center, k tomu říká: „Mnoho lidí si neuvědomuje, že energetický výdej při sexuální aktivitě se přibližně rovná chůzi do dvou pater po schodech.“

Použijte před sexem inhalátor, radí odborníci

Podle studie mohou sexuálně aktivní astmatici, kteří se v posteli příliš rozvášní, zažít „postkoitální zhoršení astmatu“. Podle výzkumného týmu může udržení astmatu pod kontrolou během cvičení také pomoci předejít problémům vyvolaným sexem.

„Doporučujeme pacientům, aby si 30 minut před pohlavním stykem vzali inhalátor s krátkodobě působícím beta-agonistou, a předešli tak astmatickému záchvatu,“ říká. „Někteří pacienti si mohou myslet, že to ubírá na romantice, ale není nic romantičtějšího, než když se o sebe postaráte sami a váš partner nebude pozorovat astmatický záchvat.“

Správný přístup může zlepšit život i manželství

Mezi další milostná rizika patří alergie na parfémy, vonné svíčky, latexové kondomy a silně vonící květiny, varují odborníci. Jak upozornil spoluautor studie Dr. A. M. Aminian: „Lidem nemusí být příjemné diskutovat se svým alergologem o astmatickém záchvatu, který byl způsoben sexem. Alergologové jsou však specialisté na diagnostiku, léčbu a zvládání astmatu.“

S tím souhlasí i Leungová. „Pokud je astma vyvolané sexuálním stykem správně identifikováno a léčeno, dostávají se alergologové do pozice, kdy mohou zlepšit kvalitu života svých pacientů – a dokonce i jejich manželství,“ uzavřela.

Zdroj:

usnews.com, asthma.org.uk, healthline.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -