Sobota, 25 května, 2024

Spotify Pie: Jedinečný způsob vizualizace vašeho hudebního vkusu. Jak získat vlastní graf?

Mohlo by vás zajímat

Pro milovníky hudby je Spotify Wrapped každoroční událostí, na kterou netrpělivě čekají miliony uživatelů po celém světě. Nabízí pohled na skladby, interprety a žánry, které určovaly jejich uplynulých 12 měsíců. Svět sociálních médií však nyní vzala útokem nová alternativa s názvem Spotify Pie.

- Reklama -

Tento nový nástroj, který vyvinul americký student Darren Huang, nabízí rychlý a snadný rozpis vašich hudebních trendů za poslední měsíc. To včetně výpisu žánrů a přehledu nejposlouchanějších interpretů, jak celkově tak podle žánru. To hlavní přitom ukáže Spotify Pie pomocí klasického koláčového grafu (odtud název Pie – v angličtině koláč).

Dokonalý přehled vašeho hudebního vkusu

Po připojení vašeho účtu Spotify k webové stránce se téměř okamžitě objeví graf. Ten zobrazuje barevný koláčový diagram rozdělující vaši hudbu do nepřeberného množství žánrů a subžánrů. Když najedete na určitou část koláče, zobrazí se žánr a interpreti, kteří do něj spadají. Jeho velikost klesá podle toho, kolik času jste jejich poslechem strávili. Kromě toho můžete kliknutím na část grafu zobrazit podrobný rozpis všech umělců, kteří do dané kategorie spadají. A to platí u všech žánrů od standardního rocku až po méně známé žánry, jako je chicagský punk.

I když není zatím Spotify Pie tak sdílitelný jako Spotify Wrapped, mezi uživateli sociálních sítí se Pie docela chytil. Lidé ho často sdílejí, aby dali světu vědět, co poslouchají. Graf je totiž rozdělen do duhových barev a pod ním se nachází klíč, který uživatelům pomáhá identifikovat jednotlivé části.
Pořídit snímek obrazovky, který by byl hodný Instagramu, je sice s touhle vychytávkou docela obtížné, ale to nijak uživatelům nebrání v tom, aby se o svůj hudební výběr dělili.

Jak získat vlastní Spotify Pie?

Získat přístup do Spotify Pie je přitom docela snadné. Stačí propojit svůj účet Spotify s webovou stránkou Darrena Huanga na githubu.io. Graf se po vyplnění údajů zobrazí takřka okamžitě na domovské stránce. Je však třeba mít při jakémkoli použití této stránky na paměti, že je třeba ke Spotify Pie přistupovat jako ke kterékoli jiné třetí straně, se kterou sdílíte své údaje. Použití je na vlastní nebezpečí. My jsme Pie vyzkoušeli a nic se nestalo. Nicméně, pokud projektu příliš nedůvěřujete a chcete si přesto graf udělat, raději si po jeho vytvoření ve Spotify změňte své uživatelské heslo. Opatrnost předchází problémům.

Nicméně pokud jste milovníky nejrůznějších hudebních žebříčků, Spotify Pie vyzkoušejte. Stojí za zjištění, jak vkusný (nebo nevkusný) je váš vlastní hudební vkus!

Zdroj:

metro.co.uk, mashable.com

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -