V dávných dobách, kdy naši předkové byli ještě mladí kluci jako my, se holení chlupů na hrudi považovalo za něco zcela zženštilého. Zarostlost medvěda, to bylo něco, na co měl být chlap pyšný. Ale jak šel čas, vyvinul se i přístup k péči o hrudník. Dnes je holení hrudníku nejenže normální, ale dá si už i hodnotit, jak k němu nejlépe přistoupit.
Muži si holí hrudník z nejrůznějších důvodů. Někteří to dělají z estetických důvodů, jiní dávají přednost pocitu, že se jim chlupy neustále neotírají o košili. Oholený hrudník může také zvýraznit svůj tvar, což potenciálně zvyšuje fyzickou přitažlivost, zejména když jste bez košile.
Jak tedy na holení hrudníku? Stejně jako u všech věcí v životě ani v případě péče o ochlupení na hrudi neexistuje univerzální řešení. Ideální metoda závisí výhradně na tom, co každému jednotlivci nejlépe vyhovuje. Lze použít běžný pánský holicí strojek, elektrický zastřihovač nebo můžete dokonce sáhnout i po dámském holicím strojku.
Několik variant, čím holit chlupy na hrudi
Běžný pánský holicí strojek je zřejmě nejoblíbenějším nástrojem pro holení chloupků na hrudi. Ale má i své nevýhody. Pánské holicí strojky jsou obvykle určeny pro použití na obličej a mohou tak být na těle lehce abrazivní (tedy poškozovat pokožku). Při neopatrném používání může dojít k zanícení nebo zarůstání chloupků. Abyste se tomu vyhli, nezapomeňte používat dostatečné množství holicího krému nebo gelu, aby břity po pokožce jen hladce klouzaly. Pokud jste náchylní k podráždění holicím strojkem, vyberte si nějaký břit pro citlivé holení s 2-3 žiletkami.
Elektrický zastřihovač je další oblíbenou možností, především pro ty, kteří chtějí chloupky na hrudi odstranit rychle a snadno. Nikdy však nedosáhnete tak důkladného oholení jako tradičním holicím strojkem. Nejlépe se hodí k úpravám nebo rychlému zastřihování, kdy je třeba šetřit čas.
Možná nejvíce podceňovanou metodou holení hrudi je použití dámského holicího strojku. Než se té myšlence vysmějete, ještě chvíli čtěte. Dámské holicí strojky jsou vyrobeny jinak než pánské a jsou speciálně navržené k holení určitých částí těla, nikoliv obličeje. Navíc tyto holicí strojky mají obvykle velké zvlhčující bloky, které umožňují hladký skluz po pokožce a zabraňují podráždění kůže. Některé dámské holicí strojky pak dokonce fungují bez použití holicí pěny nebo gelu, pouze s použitím vody. Proto stojí jejich použití minimálně za zvážení.
Nezapomínejte na zvláčnění kůže
Po oholení hrudníku vždy rozhodně použijte balzám po holení, který zmírní případné zarudnutí nebo poškození žiletkou. Balzám také eventuelně můžete nahradit dvouprocentním roztokem kyseliny salicylové, která brání vyskakování pupínků a často se používá v kosmetických salonech. Je ale samozřejmě jen na vás, jakou technikou na holení hrudníku půjdete. Přeci jen je to osobní volba každého z nás. Pokud se pro holení rozhodnete, vždy před a po holení pečujte o svou pokožku, abyste se vyhnuli nežádoucím vedlejším účinkům.
Zdroj:
gq.com, menshealth.com, purplle.com